Rekordowy rok dla PZU Zdrowie

Ten post dostępny jest także w języku: English

W 2019 r. przychody PZU Zdrowie wzrosły o 47%, za sprawą rozwoju organicznego i przejęć, poinformowała Grupa PZU w komunikacie.

Dwa duże przejęcia PZU Zdrowie w 2019 r.

Rok 2019 był czasem intensywnego rozwoju dla PZU Zdrowie. W marcu spółka ogłosiła przejęcie części działalności Falck w Polsce. Chodzi o 32 placówki w 14 miastach – wielospecjalistyczne centra medyczne, przychodnie POZ i przyzakładowe (przejęcie nie objęło segmentów ratownictwa i transportu medycznego).

W drugiej połowie 2019 r. PZU poinformowało natomiast o podpisaniu umowy nabycia sieci pracowni diagnostycznych Tomma Diagnostyka Obrazowa od Tar Heel Capital. Tomma świadczy usługi w ponad 30 pracowniach na terenie całego kraju i w 2019 r. planowała wykonać 300 tys. badań diagnostycznych. Specjalizuje się w rezonansie magnetycznym (28 aparatów) i tomografii komputerowej (15 aparatów).

Przychody wzrosły o połowę

Oprócz tego PZU rozwijało się również organicznie (np. uruchomienie własnych centrów medycznych w Radomiu i Wrocławiu) i przez inne działania (wirtualna przychodnia, telekiosk). To wszystko sprawiło, że w 2019 r. przychody PZU Zdrowie wzrosły o rekordowe 47% rok do roku. Oznacza to, że wyniosły blisko 850 mln zł, w porównaniu do 576 mln zł rok wcześniej. Na 2020 r. zakłada przychody w wysokości 1 mld zł i osiągnięcie pozycji wicelidera prywatnej branży medycznej. W dalszej perspektywie czasowej, chce zostać graczem numer 1.

PZU prowadzi 130 placówek własnych (wliczając w to pracownie diagnostyki obrazowej) oraz posiada około 2,2 tys. placówek partnerskich. Łączne przychody Grupy PZU w 2019 r. wyniosły 24,2 mld zł, przy zysku netto 3,3 mld zł.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *