Adamed edukuje w kwestii COVID-19

test covid-19 ampulka

Ten post dostępny jest także w języku: English

Pandemia przybiera na sile, a liczba zakażeń rośnie w zatrważającym tempie. Dzisiaj w Polsce mamy kolejny rekord zakażeń. Odnotowano bowiem blisko 19 tys. przypadków COVID-19! Wszystkie działania podejmowane w walce z pandemią wydają się być na wagę złota. Ciekawą inicjatywą jest kampania edukacyjna Fundacji Adamed. Czy uda się powstrzymać rozwój pandemii? Czy grozi nam kolejny lockdown?

Fundacja Adamed: „dbając o siebie, chronisz też innych”

Fundacja Adamed w sobotę 24 października wystartowała z kampanią edukacyjną, która ma na celu „zwiększenie świadomości zagrożenia koronawirusem COVID-19 oraz sposobów, w jakie można się chronić przed zakażeniem”. Na potrzeby kampanii przygotowano filmy i materiały edukacyjne, które mają być promowane w różnych mediach, w tym w telewizji, radiu, na portalach internetowych oraz w mediach społecznościowych, poinformował na swojej stronie Adamed.

– Wierzymy, że zbudowanie świadomości jest w stanie zwalczyć koronawiursa, dlatego tak ważne jest korzystanie z wiarygodnych i merytorycznych źródeł informacji – poinformowano w komunikacie Adamed.

COVID-19 jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych i tych obciążonych chorobami współistniejącymi, o mocno obniżonej odporności. Odpowiednie zachowanie i przestrzeganie zasad wydaje się najskuteczniejszym sposobem chronienia siebie i swoich bliskich. Należy jednak pamiętać, że choroba może dotknąć każdą osobę i już dzisiaj mówi się o jej powikłaniach, nawet przy bezobjawowym przejściu COVID-19.

Na drodze do kolejnego lockdownu?

Dzisiaj padł kolejny rekord. Ministerstwo Zdrowia poinformowało bowiem o 18 820 kolejnych zakażeniach. Co więcej jeśli chodzi o liczbę zmarłych, było ich aż 236, z czego 29 nie miało chorób współistniejących. Obecnie liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19 wynosi 21 506 spośród których blisko 65% jest zajęta. Wolnych jest natomiast 513 respiratorów, czyli niespełna 31% obecnie dostępnych zasobów dla pacjentów z COVID-19.

We wtorek w różnych mediach pojawiały się informacje o możliwym kolejnym lockdownie w całej Polsce. Wszystko zależy od liczby zakażeń COVID-19. Statystyki jednak nie są optymistyczne. Decyzje mają być podejmowane w najbliższym czasie, jednak konkretnych ustaleń można spodziewać się w piątek.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *