Adamed rozwija się w Wietnamie

hoi wietnam adamed

Ten post dostępny jest także w języku: English

Polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna Adamed zakończyła proces certyfikacji pierwszej w Wietnamie strefy do produkcji leków High Potent (HP) w formach stałych. Strefa powstała w zakładzie Davipharm.

Innowacje Adamed w Azji

Certyfikacja strefy produkcji leków w Wietnamie to kolejny krok polskiej firmy w budowaniu swojej obecności na rynkach zagranicznych. Adamed jest właścicielem Davipharm od 2017 r. Portfolio Davipharm obejmuje obecnie 28 leków HP, w tym leki onkologiczne. Firma jest w stanie wyprodukować 500 milionów jednostek leków HP, przy czym całkowita zdolność produkcyjna firmy wynosi 1,8 mld jednostek rocznie. Dotychczas, Adamed zainwestował tam 10 mln dolarów m.in. na transfer innowacji technologicznych oraz unowocześnienie standardów produkcyjnych.

Strefa powstała w zakładzie produkcyjnym w Binh Duong koło Sajgonu. Sama strefa otwarta została w dniu 16 kwietnia br. w obecności Ambasadora RP w Hanoi, zaś proces certyfikacji nastąpił 2 kwietnia. Jak komentuje CEO firmy Davipharm, Michał Wieczorek w komunikacie firmy Adamed – Wytwarzając krajowe produkty HP, w tym leki onkologiczne, zwiększamy rolę krajowych producentów leków w optymalizacji budżetu państwa, poprawiamy bezpieczeństwo lekowe pacjentów oraz zapewniamy leki na szereg najczęstszych chorób w Wietnamie.

Ekspansja zagraniczna Adamed

Firma Adamed to jeden z największych innowatorów wśród polskich firm w sferze farmacji. Firma jest w posiadaniu blisko 200 patentów. Adamed posiada przedstawicielstwa zagraniczne w takich krajach jak: Hiszpania, Rosja, Włochy, Wietnam, Kazachstan, Uzbekistan, Ukraina, Czechy i Słowacja. 

Warto przypomnieć, że w 2019 r. firma zawarła partnerstwo strategiczne z włoską spółką Ecupharma po tym jak nabyła pakiet jej udziałów. Współpraca ma wesprzeć rozwój Adamed w zakresie kardiologii we Włoszech.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *