Alab Laboratoria sponsorem unikalnego projektu

scamp jacht zaloga

Ten post dostępny jest także w języku: English

Nietypowy projekt w nietypowych czasach. Tak można by pomyśleć o projekcie sponsorowanym przez Alab Laboratoria. Firma specjalizująca się w diagnostyce laboratoryjnej jest sponsorem jachtu Scamp 3. Załoga projektu Scamp Sailing Team właśnie rozpoczęła udział w międzynarodowych regatach.

Scamp Sailing Team wyrusza po kolejne trofea

Projekt Scamp Sailing Team rozpoczął się w 2014 r. Już wtedy Alab Laboratoria podjął decyzję o wsparciu tego projektu. Dotychczas zespół zdobywał trofea na krajowych i międzynarodowych regatach rozgrywanych na Morzu Bałtyckim, podaje portal Nowe Żagle. Do najważniejszych osiągnięć zespołu Scamp Sailing Team należy zaliczyć zdobycie brązowego medalu na Mistrzostwach Europy ORC w Oxelosund w Szwecji. Sukcesy i nabyte doświadczenie skłoniły drużynę do dalszej pracy. W związku z tym plany na najbliższe lata są bardzo ambitne.

W okresie jesień 2020/wiosna 2022 planujemy wziąć udział w takich zawodach jak: Mistrzostwa Europy ORC, Rolex Giraglia Race, Copa Del Rey-Mallorca, Rolex Fastnet Race, Les Voiles de St. Tropez, Rolex Middle Sea Race, RORC Caribbean 600 czy St Maarten Heineken Regatta. To wielkie wyzwanie sportowe i organizacyjne – podał w informacji prasowej Jakub Marciniak, boatcaptain Scamp 3.

Alab Laboratoria to ogólnopolska sieć prywatnych laboratoriów diagnostycznych. Przypomnijmy, że wybrane laboratoria firmy znajdują się na liście laboratoriów COVID publikowanej przez Ministerstwo Zdrowia i są czynnie zaangażowane w testowanie osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem Sars-CoV-2.

Zdjęcie: materiały prasowe Scamp Sailing Team

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *