Asseco i Chmura Krajowa razem dla e-zdrowia

chmura zdrowie Asseco

Ten post dostępny jest także w języku: English

Cyfryzacja służby zdrowia pozwala nie tylko na uproszczenie i przyspieszenie funkcjonujących procesów, ale otwiera też możliwości budowy nowych, innowacyjnych usług. W związku z tym, Asseco Poland – jeden z liderów w branży IT zarówno w Polsce, jak i w Europie Środkowo-Wschodniej – wraz ze spółką Chmura Krajowa utworzą Chmurę dla Zdrowia. Firma ma zająć się cyfryzacją służby zdrowia i umożliwić jednostkom medycznym świadczenia e-usług z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Chmura przyszłością EDM

Asseco Poland i Chmura Krajowa powołują spółkę Krajowy Operator Chmury Medycznej (Chmura dla zdrowia), której celem będzie cyfryzacja służby zdrowia i umożliwienie jednostkom medycznym świadczenia e-usług z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa, poinformowało Asseco w informacji prasowej. Chmura dla zdrowia będzie specjalizowała się we wdrożeniach elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM) w chmurze. Firma ma również zadbać o sprawne dostosowanie do regulacji prawnych i przyczyni się do standaryzacji usług informatycznych w sektorze opieki zdrowotnej. Przypomnijmy, że usługodawcy są obowiązani przekazywać do systemu informacji medycznych (SIM) dane zdarzenia medycznego przetwarzanego w systemie informacji od dnia 1 lipca 2021 r.

Chmura dla zdrowia będzie w pierwszej kolejności oferować elektroniczną dokumentację medyczną (EDM) w chmurze. Rozwiązanie umożliwi tworzenie, autoryzowanie, a także gromadzenie dokumentacji indywidualnej i zbiorczej z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Zagwarantuje także ich dostępność oraz przetwarzanie w trybie 24/7.

Więcej o Asseco

Asseco to firma, która od 1991 r. zajmuje się tworzeniem zaawansowanych technologicznie oprogramowań przeznaczonych dla firm z kluczowych sektorów gospodarki. Jest liderem na rynku rozwiązań informatycznych dla opieki zdrowotnej i producentem autorskich rozwiązań IT. Z rozwiązań Asseco korzysta ponad 450 szpitali w Polsce, około 40% przychodni i gabinetów lekarskich, a także jednostki Narodowego Funduszu Zdrowia, centra krwiodawstwa i krwiolecznictwa oraz uzdrowiska.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *