Bezpłatna porada telemedyczna w ramach pobytu w hotelu

człowiek i tablet

Ten post dostępny jest także w języku: English

Telemedycyna wkracza w kolejne sektory naszej gospodarki. Sieć hoteli Interferie we współpracy z PZU Zdrowie udostępniła bezpłatne porady telemedyczne. Goście mogą tam skorzystać z porad telemedycznych, a w razie potrzeby otrzymają skierowanie na badanie oraz e-receptę.

Konsultacja lekarska bez wychodzenia z… hotelu

W sieci hoteli Interferie Pakiet telemedyczny PZU Zdrowie Bezpieczny Hotel jest dostępny bezpłatnie w ramach pobytów 7 i 14-sto dniowych w obiektach położonych w Świnoujściu, Dąbkach, Ustroniu Morskim, Kołobrzegu, Świeradowie-Zdroju i Szklarskiej Porębie. Jest to pierwsza sieć hoteli na mapie Polski, która skorzystała z tego rozwiązania. Goście w ramach tej usługi mogą zrealizować 10 zdalnych konsultacji z lekarzem.

W celu skorzystania z telekonsultacji goście podczas meldowania się w hotelu otrzymują kod aktywacyjny umożliwiający dostęp do teleporad internisty i pediatry poprzez portal mojePZU. Oferta PZU Zdrowie jest dostępna dla wszystkich sieci hotelarskich w Polsce.

Porada telemedyczna zyskuje na popularności

Rynek usług telemedycznych przeżywa hossę. Rozwiązanie już od kilku lat zyskiwało rzeszę zwolenników, jednak pandemia koronawirusa niewątpliwie przyśpieszyła jego rozwój. Nie zaskakują więc informacje na temat oferowania telekonsultacji w różnych branżach. Wcześniej pisaliśmy np. o rozwoju telemedycyny w ramach abonamentów komórkowych.

W obecnej sytuacji epidemiologicznej telekonsultacja zapewnia maksymalne bezpieczeństwo. Na podstawie rozmowy telefonicznej z lekarzem, możliwe jest nie tylko uzyskanie zaleceń co do stanu swojego zdrowia, ale również otrzymanie e-zwolnienia czy tez e-recepty.

Więcej na temat znaczenia telemedycyny w Polsce powiedzą praktycy podczas forum PMR Forum Private Healthcare 2021 10 września 2020 r.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *