CarnaLife System zadomawia się w placówkach medycznych

stetoskop smartfon

Ten post dostępny jest także w języku: English

Początek listopada rozpoczął się owocnie dla firmy MedApp, która w ostatnich dniach poinformowała o podpisaniu dwóch umów na wdrożenia aplikacji CarnaLife System. Rozwiązanie do zdalnego monitorowania stanu zdrowia pacjenta oraz zarządzania procesem leczenia będzie wykorzystywane w Klinice Magnuccy oraz w Szpitalu na Klinach.

CarnaLife System w dobie pandemii

Choć druga fala pandemii szaleje, a liczba zachorowań na COVID-19 w naszym kraju liczona jest już w tysiącach przypadków dziennie, rozwiązania telemedyczne  jako jedne z nielicznych gałęzi naszej gospodarki stale się rozwijają. Coraz więcej placówek decyduje się na ten rodzaj świadczeń, gdyż w dobie pandemii jest to jedyna bezpieczna forma świadczenia usług medycznych.

W dzisiejszym raporcie bieżącym MedApp czytamy: „3 listopada 2020 r. spółka zawarła z NEO Hospital Sp. z o.o. ONE Sp. k., będącej właścicielem „Szpitala na Klinach” w Krakowie umowę licencyjną w zakresie pilotażowego wdrożenia aplikacji CarnaLife System”. Rozwiązanie pilotażowo będzie wykorzystane w krakowskiej placówce do opieki nad pacjentami z otyłością. Warto zaznaczyć, że również 3 listopada MedApp podpisał podobną umowę z Kliniką Magnuccy Sp. j. z Katowic.

CarnaLife Wirtualna Przychodnia od MedApp

Przypomnijmy, że jakiś czas temu MedApp poinformował o zamiarze wprowadzenia usługi „wirtualnej przychodni”. Firma informowała o tym w połowie października. Wówczas uruchomienie tego rozwiązania planowane było na grudzień. Wirtualna przychodnia ma umożliwić pacjentowi wybór dowolnej kliniki w kraju, która ma podpisaną umowę z MedApp, rejestrując się w niej, a cały proces leczenia może przebiegać zdalnie.

MedApp na swojej stronie podaje, że „Carnalife Wirtualna Przychodnia dzięki wykorzystaniu Al i BigData Analitycs oferuje kompleksową zdalną opiekę medyczną, obejmującą konsultacje, diagnostykę i monitoring pacjenta.”

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *