DentalPro wchodzi do Polski

rtg zeby reka

Ten post dostępny jest także w języku: English

DentalPro, włoska sieć gabinetów stomatologicznych kontrolowana przez fundusz BC Partners, weszła na polski rynek. Sieć, poza Polską, obecna jest już w dwóch krajach w Europie.

DentalPro – duży gracz z Włoch jest już w Polsce!

DentalPro – sieć włoskich gabinetów stomatologicznych – została założona w 2010 r. i obecnie posiada już 180 placówek w Europie. Firma niedawno uruchomiła swoją pierwszą placówkę na terenie Polski w Łodzi, a otwarcie kolejnej planowane jest na terenie Warszawy, podał portal repubblica.it. DentalPro poza Polską obecna jest już w dwóch krajach w Europie. W rodzimych Włoszech (wiodący rynek) oraz w Szwajcarii.

To nie jest pierwsza sieć która w ostatnim czasie rozwija skrzydła na polskim rynku usług stomatologicznych. O podobnych planach poinformował w lipcu 2020 r. fundusz Tar Heel Capital (THC), który szybko zaczął wprowadzać plany w życie. Sieć w tym przypadku, jak dotąd, budowana jest poprzez przejęcia, więcej na ten temat pisaliśmy tutaj. Warto podkreślić, że w styczniu 2021 r. sieć powiększyła się o kolejną placówkę, poprzez przejęcie zrealizowane przez Centrum Estetique, należące do THC. W ramach transakcji, do sieci dołączyła klinika Tulident z Wrocławia.

Czy jest miejsce dla kolejnego dużego gracza na rynku usług stomatologicznych?

W 2020 roku wśród największych sieci na rynku usług stomatologicznych, podobnie jak w poprzednich latach, wyróżniała się Grupa LUX MED oraz Medicover. Do walki o miejsce w czołówce dołączyła, obecnie niewielka, sieć budowana przez fundusz Tar Heel Capital (THC). Rynek jest jednak nadal bardzo rozdrobniony i funkcjonuje na nim łącznie około 21 tys. gabinetów stomatologicznych. W naszej ocenie konsolidacja tego rynku będzie postępować, podobnie jak w innych krajach europejskich. Co ważne, rynek usług stomatologicznych jest bardzo perspektywiczny i dlatego nadal jest na nim miejsce dla nowych graczy.

Polski rynek usług stomatologicznych w 2020 r. konsolidował się. W analizowanym okresie nie wpłynęło to na erozję cen. Wskaźnik CPI osiągnął najwyższy poziom wśród usług medycznych i był dużo wyższy niż CPI dla całej gospodarki. Pamiętajmy jednak, że wpływ pandemii COVID-19 na wartość rynku usług stomatologicznych w Polsce w 2020 r. był negatywny. Warto podkreślić, że według szacunków PMR, już w 2021 r. dojdzie do odrodzenia i dynamicznego wzrostu na rynku usług stomatologicznych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *