Dr. Max rozszerza ofertę o kosmetyki znanej celebrytki

rosliny sloik krem

Ten post dostępny jest także w języku: English

Popularność kosmetyków naturalnych rośnie. Nic więc dziwnego, że produkty te dostępne są w wielu kanałach dystrybucji. Trendowi sprzyja obecnie panująca moda na zdrowy tryb życia oraz rosnąca świadomość konsumentów. Ostatnio pojawiła się informacja, że kosmetyki marki BeBio, sygnowane nazwiskiem znanej trenerki fitness, Ewy Chodakowskiej, są od grudnia dostępne w kanale aptecznym. To efekt współpracy z siecią aptek Dr. Max.

BeBio w kanale aptecznym

W aptekach Dr. Max będą dostępne żele pod prysznic, balsamy, dezodoranty, mydła w płynie oraz kremy do rąk. Producent  deklaruje, że zawierają one 99% składników naturalnych. Do tej pory seria BeBio była w sprzedaży w dedykowanym e-sklepie, a także w sieciach drogerii Rossmann.

Apteki były kanałem, który zyskał na sytuacji z początku pandemii COVID-19, gdzie były dokonywane zakupy kosmetyczne przy okazji innych zakupów. Jednak w kolejnych miesiącach ta sprzedaż drastycznie spadała i stąd PMR prognozuje, że kanał ten odnotuje ujemną dynamikę sprzedaży względem roku 2019.

Celebrytki napędzają modę na kosmetyki naturalne

Produkcja własnych kosmetyków przez celebrytki i influencerki to jeden z mocniejszych trendów na rynku kosmetycznym w Polsce w 2020 r. Z badania przeprowadzonego przez PMR wynika, że ponad 44% badanych deklaruje zakup kosmetyków sygnowanych nazwiskami znanych osób. Prekursorką była tutaj Kinga Rusin, która stworzyła jako jedna z pierwszych gwiazd polskiego show-biznesu własną markę kosmetyków Pat&Rub. Do Ewy Chodakowskiej, która z marką BeBio wystartowała w kwietniu 2019 r., kilka miesięcy później dołączyła inna trenerka fitness, Anna Lewandowska (Phlov, październik 2019 r.).

Interesująca jest też nowa marka kosmetyków wprowadzona przez polskiego producenta. Bowiem, Herbapol-Lublin, który doskonale znany jest z produktów wytwarzanych na bazie ziół i roślin, wprowadził na rynek w połowie października 2020 r. markę kosmetyków naturalnych Polana. W ramach marki dostępne są również suplementy diety.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *