Genomtec coraz bliżej swojego celu

genomtec mobilna platforma

Ten post dostępny jest także w języku: English

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie ustaliła 17 marca jako pierwszy dzień notowań akcji Genomtec SA na rynku NewConnect. Genomtec zakończył również prace nad rozwojem testu na obecność COVID-19 trzeciej generacji. Rozwiązanie czeka jeszcze badanie kliniczne.

Genomtec 17 marca zadebiutuje na NewConnect

W ubiegłym roku Genomtec zakończył pierwszą ofertę publiczną akcji serii J. Oferta spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów, którzy docenili strategię firmy, w tym plan rozwoju jej flagowego rozwiązania – mobilnej platformy diagnostycznej Genomtec ID. Inwestorzy zadeklarowali zainteresowanie akcjami za kwotę przekraczającą 50 mln zł, czyli kilkakrotnie wyższą niż wartość emisji. Spółka z sukcesem uplasowała wszystkie oferowane akcje po maksymalnej cenie 11 zł (2,4 euro) za akcję i pozyskała z emisji ponad 8 mln zł (1,7 mln euro) na realizację strategii rozwoju. Innowacyjność projektów Genomtec potwierdzają również konkursy grantowe. Firma pozyskała do tej pory ponad 17 mln zł w formie grantów i dotacji od szeregu instytucji, w tym od NCBiR oraz PARP.

Warto przypomnieć, że listopadzie 2020 r. Genomtec do sprzedaży wprowadził testy dwugenowe w kierunku SARS-CoV-2 w technologii RT-LAMP. Na ten moment, spółka zakończyła też prace badawczo-rozwojowe nad testem trzeciej generacji. Obecnie firma planuje  przeprowadzenie między ośrodkowego badania klinicznego tego rozwiązania, podał ISBnews prezes Miron Tokarski.

Więcej o flagowym rozwiązaniu Genomtec

Flagowym rozwiązaniem, nad którym obecnie pracuje Genomtec, jest mobilny system diagnostyczny Genomtec ID, który działa w oparciu o proces mikroprzepływowy i autorską, opatentowaną technologię SNAAT® – opartą na technice izotermicznej amplifikacji kwasów nukleinowych, tj. namnażanie materiału genetycznego za pomocą bezkontaktowego systemu ogrzewania fotonami. Urządzenie pozwoli na precyzyjne i natychmiastowe badania diagnostyczne genetyczne, które nie będą musiały być wykonywane w laboratorium przez wykwalifikowany personel.

Możliwości systemu będą obejmowały testy w celu określenia przyczyny infekcji dróg oddechowych lub chorób przenoszonych drogą płciową w ciągu zaledwie 15 minut. Genomtec ID będzie służył do diagnostyki w miejscu kontaktu z pacjentem: w gabinetach lekarskich, oddziałach ratunkowych czy nawet aptekach.

Zdjęcie i informacje: genomtec.com

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *