Grupa USP wzbogaca portfel suplementów diety

jablka suplementy tabletki

Ten post dostępny jest także w języku: English

Wczoraj Grupa USP, do której należy USP Zdrowie – jeden z największych polskich producentów produktów OTC, ogłosiła zakup większościowych udziałów w firmie Vanatari International. Tym samym portfel suplementów diety Grupy USP zostanie wzbogacony o wegańskie suplementy diety.

Nowa firma w strukturach Grupy USP

W ramach transakcji Grupa USP, do której należy USP Zdrowie, stanie się większościowym udziałowcem firmy Vanatari International. Firma ta powstała w 2014 r. i jest właścicielem marki Vegavero. Łącznie firma oferuje 140 wegańskich produktów, które są dostępne w  sprzedaży internetowej na kilku rynkach europejskich.

Jak podała firma na swojej stronie, przejęcie to jest: „kolejnym krokiem Grupy USP w umacnianiu pozycji firmy w obszarze zdrowia oraz budowaniu zaawansowanych kompetencji w obszarze digital”. Vanatari International po przejęciu ma działać niezależnie w ramach Grupy USP w segmencie Nowych Biznesów.

Pandemia przyśpiesza sprzedaż suplementów diety w Internecie

Prawie 92% przedstawicieli kadr kierowniczych firm zajmujących się obrotem suplementami diety w Polsce w badaniu PMR przeprowadzonym w okresie od kwietnia do czerwca 2020 r. już wtedy uważała, że w 2020 r. dynamika sprzedaży suplementów diety przez internet będzie wyższa niż ich sprzedaż w aptekach stacjonarnych. Obecnie prognozy dla sprzedaży w tym kanale są jeszcze bardziej optymistyczne. Warto zaznaczyć, że prognozowana przez nas dynamika jest znacznie wyższa w stosunku do prognozowanej przez nas dynamiki rynku aptecznego.

Wynika to z faktu, iż czasach pandemii sprzedaż wielu produktów przeniosła się do internetu. Popularność sprzedaży internetowej utrzyma się również w kolejnych latach, chociaż generowane dynamiki nie będą już tak wysokie jak w rekordowym 2020 r.

Więcej o wpływie pandemii koronawirusa na rynek suplementów diety oraz perspektywach jego rozwoju przeczytacie Państwo w raporcie PMR: „Rynek suplementów diety w Polsce 2020. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2020-2025”.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *