HIFU Clinic w strukturach Grupy LUX MED

szpital lekarze chirurgia

Ten post dostępny jest także w języku: English

Grupa LUX MED, jeden z największych prywatnych dostawców usług medycznych w Polsce, powróciła na ścieżkę akwizycji. 25 czerwca ogłosiła, że nabyła HIFU Clinic, warszawskie centrum leczenia raka prostaty. Wartość transakcji nie została ujawniona. Przejęcie wpisuje się w plan rozwoju usług szpitalnych przez Grupę LUX MED.

Transakcja z HIFU Clinic to już kolejne przejęcie w segmencie usług szpitalnych Grupy LUX MED w ostatnim czasie. W 2020 r. szeregi firmy wzmocnił Szpital św. Elżbiety Mokotowskie Centrum Medyczne Sp. z o.o. oraz Lecznice Citomed.

To bardzo ważny moment w rozwoju Grupy LUX MED. Poszerza on naszą ofertę usług szpitalnych o wysokospecjalistyczną urologię i robotykę medyczną. To jest przyszłość naszej branży, którą teraz współtworzymy – powiedziała Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

HIFU Clinic czyli urologia na wysokim poziomie

HIFU Clinic przedstawia się jako pierwszy w Polsce ośrodek zajmujący się kompleksową diagnostyką i nowoczesnym leczeniem raka prostaty. Jak twierdzi, wykorzystuje wszystkie dostępne metody leczenia, w tym robota chirurgicznego da Vinci i chirurgię laparoskopową, a także jest europejskim liderem w nowoczesnej diagnostyce raka prostaty, wykonując przezkroczową biopsję fuzyjną prostaty przy użyciu najnowszej generacji systemu Trinity Koelis, umożliwiającego elastyczną fuzję obrazów w czasie rzeczywistym. Wykonuje również inne, nowoczesne, małoinwazyjne zabiegi urologiczne, w tym m.in. laparoskopowe operacje guzów nerek i pęcherza moczowego. Zatrudnia 25 lekarzy.

Dr Marek Filipek, szef zespołu medycznego HIFU Clinic, zaznaczył, że HIFU zawsze było synonimem profesjonalizmu i innowacyjności, które teraz zostaną połączone ze skalą Grupy LUX MED. Wskazał również, że wejście w skład Grupy LUX MED otwiera przed HIFU Clinic nowe, ogromne możliwości i zapewnia jego dalszy rozwój.

Warto wspomnieć, że należący do Grupy LUX MED szpital Carolina Medical Center oraz HIFU Clinic Centrum Leczenia Raka Prostaty nawiązały współpracę przy realizacji świadczeń urologicznych dla pacjentów z chorobami urologicznymi oraz uro-onkologicznymi w lipcu 2019 r. Wówczas, w rezultacie tej współpracy w ramach szpitala Carolina Medical Center powstał oddział urologii.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *