HomeDoctor dostarczy leki do domu pacjenta

homedoctor senior babcia

Ten post dostępny jest także w języku: English

Ruszył pilotaż programu „Recepta dla Seniora”, oferujący konsultacje lekarskie i dowóz wykupionych leków do domu pacjenta. Usługa oferowana jest przez platformę HomeDoctor i jak na razie dostępna jest dla mieszkańców Warszawy. W planach jest jednak jej rozszerzenie na kolejne miasta.

Leki w zaledwie kilka godzin…

Z powodu pandemii, leczenie pozostałych chorób i kontynuacja kuracji są utrudnione, kolejki do lekarzy wydłużają się, dostęp do przychodni i centrów medycznych jest ograniczony. Stąd pomysł na kompleksową usługę medyczną, możliwą do zrealizowania w bezpiecznych, domowych warunkach. Program „Recepta dla Seniora” jest przeznaczony w szczególności dla osób starszych oraz wszystkich tych, którzy w trosce o własne bezpieczeństwo wolą pozostać w domu i nie narażać się na ryzyko zachorowania, jednak wciąż potrzebują kontaktu z lekarzem POZ czy innym specjalistą, aby wykupić swoje leki.

Jak zapewnia HomeDoctor, realizacja całego procesu zajmuje zaledwie kilka godzin od zamówienia do momentu dostarczenia leków do domu pacjenta.

Strategia HomeDoctor

HomeDoctor to platforma zapewniająca konsultacje z lekarzami podstawowej opieki zdrowotnej oraz ponad 20 specjalizacji w formie wizyt domowych, telekonsultacji oraz wizyt stacjonarnych. Na początku października 2020 r. informowaliśmy o zamiarze rozwoju usług, w tym zintegrowanej apteki internetowej przez HomeDoctor, więcej na ten temat można znaleźć tutaj. HomeDoctor zapewnia szybki dostęp do lekarzy pierwszego kontaktu: pacjenci obsługiwani są przez całą dobę w modelu 24/7, także w weekendy i święta, uzyskując kontakt z lekarzem w kilkanaście minut od zgłoszenia oraz całodobową opiekę ratownika medycznego.

Firma do tej pory jako jedyna wykorzystała technologię geolokalizacji w celu skrócenia czasu oczekiwania na lekarza.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *