Inwestycje w placówki medyczne nie mają końca

Person Holding Black Tablet Computer

Ten post dostępny jest także w języku: English

Prywatne firmy wzięły głęboki oddech i po krótkim przestoju na rynku akwizycji firm działających na rynku prywatnej opieki medycznej znowu zaczyna się spory ruch. W maju doszło do przejęcia przychodni Ursus przez CMP oraz placówek NZOZ Intermed, które w sierpniu zaczną działanie w ramach Fresenius Neprophare. Wszystko wskazuje na to, że kolejne sieci zainteresowane są również przejęciami w tym zakresie. O swoich planach poinformował w tamtym tygodniu EMC Instytut Medyczny.

Potentat na rynku dializoterapii inwestuje w placówki Intermed

Sieć placówek medycznych NZOZ Intermed od 2 sierpnia 2021 r. rozpocznie działanie w ramach marki Fresenius Nephrocare Polska. To pierwsza sieć klinik, która wzmacnia zasoby największej sieci stacji dializ na rynku dializoterapii w Polsce.

Fresenius Nephrocare prowadzi w Polsce sieć 72 stacji dializ, obsługując ponad 6000 pacjentów. Wszystkie procedury prowadzone przez firmę są finansowane ze środków publicznych. NZOZ Intermed to sieć wielospecjalistycznych przychodni z województwa zachodniopomorskiego, działająca w Gryfinie, Ińsku, Łobezie oraz Resku.

CMP umacnia pozycję w Warszawie

17 maja 2021 r. Centrum Medyczne CMP nabyło 100% udziałów w firmie Lecznica Ursus Przychodnie Sp. z o.o., która od 2002 r. prowadzi w warszawskim Ursusie trzy placówki. Przejmowane przychodnie świadczą usługi w ramach NFZ (POZ i AOS), jak również realizuje usługi komercyjne.

Centrum Medyczne CMP znajduje się wśród największych firm na rynku prywatnej opieki medycznej w Polsce. Firma prowadzi sieć 17 wielospecjalistycznych przychodni zlokalizowanych na terenie Warszawy, Piaseczna, Łomianek i Józefosławia. CMP planuje kolejne inwestycje w rozwój sieci swoich placówek, dlatego możemy spodziewać się, że będzie nadal inwestować w tym zakresie.

EMC zainteresowane przejęciem placówki z Wrocławia

EMC Instytut Medyczny poinformował na początku ubiegłego tygodnia (31 maja 2021 r.), że rozpoczął przygotowania do ewentualnego zakupu przedsiębiorstw NZOZ Centrum Medyczne Practimed  oraz Praktyka Lekarza Rodzinnego Practimed z Wrocławia. Obecnie trwają negocjacje w tej sprawie.

Warto zaznaczyć, że rynek prywatnej opieki medycznej w 2021 r. czeka silne odbicie. Według najnowszych prognoz PMR w scenariuszu bazowym, na skutek efektu bazy, jak i za przyczyną zakładanej poprawy sytuacji pandemicznej (w szczególności w drugiej połowie roku i przy założeniu sukcesu programu szczepień) PKB powróci na dodatnią ścieżkę wzrostu (3,8% r/r w 2021 r.), utrzymywaną następnie w całym horyzoncie prognozy. W efekcie rynek prywatnej opieki medycznej w 2021 r. (bez wydatków na leki i nie-leki) zanotuje wzrost o 17%.

Więcej informacji na temat najnowszych trendów na rynku prywatnej opieki zdrowotnej w raporcie PMR: „Rynek prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce 2021. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2021-2026”.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *