Krynica Vitamin wejdzie na rynek suplementów diety

chemia probki r&d

Ten post dostępny jest także w języku: English

Krynica Vitamin, jeden z największych polskich producentów napojów bezalkoholowych, niskoalkoholowych i środków do dezynfekcji, poinformował, że w 2021 r. planuje wydać 40 mln zł na inwestycje. W planach firmy jest rozwój oferty, w tym wejście na rynek suplementów diety.

Krynica Vitamin mocno inwestuje

W 2020 r. Krynica Vitamin zainwestowała w rozwój 16 mln zł. W tym roku, zgodnie z zapowiedziami firmy, środki przeznaczone na inwestycje mają być ponad dwukrotnie wyższe. Łącznie mowa o 40 mln zł. Firma planuje pozyskać częściowo zewnętrzne finansowanie. Środki zostaną przeznaczone na przebudowę linii produkcyjnych w zakładzie na Podlasiu oraz rozbudowę części chemiczno-kosmetycznej w Niechcicach.

Inwestycje firmy, poza przebudową linii  produkcyjnej, obejmą budowę hali co-packingowej o powierzchni 3 tys. m2. W związku z tym, Krynica Vitamin planuje zwiększyć zatrudnienie w dziale konfekcjonowania (co-packing) o około 80-100 osób. Firma rozwija również projekt nowoczesnej syropiarni.

Dodatkowo, spółka planuje przeznaczyć około 10 mln zł na dokończenie rozbudowy oczyszczalni ścieków. Decyzja jest jednak uzależniona od otrzymania pozwoleń administracyjnych.

Krynica Vitamin: rynek suplementów jednym z celów

Krynica Vitamin w części chemiczno-kosmetycznej chciałaby działać usługowo dla innych marek i sieci handlowych, czyli wdrożyć model biznesowy, który sprawdził się w napojach.

Swoje działania w tym segmencie Krynica Vitamin zaczęła od środków do dezynfekcji, ale już pracuje nad stworzeniem pierwszych receptur kosmetyków, a docelowo chce wprowadzić swoje produkty na rynek suplementów diety.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *