Medicover Stomatologia: już 100 gabinetów pozyskanych w ramach akwizycji

Dental Sens Medicover Stomatologia grupa ludzi

Ten post dostępny jest także w języku: English

Ogólnopolska sieć gabinetów stomatologicznych Medicover Stomatologia poinformowała o akwizycji centrum stomatologicznego z Gdańska. W ramach przejęcia do sieci dołączyła klinika Dental Sense. Czy to oznacza, że w dobie pandemii rynek usług stomatologicznych rozwija się?

„Medicover Stomatologia przyciąga ambitną wizją polskiej dentystyki”

Na początku października do sieci Medicover Stomatologia dołączyły gabinety stomatologiczne gdańskiej kliniki Dental Sense. Centra posiadają dwie lokalizacje w Gdańsku. To już kolejna akwizycja spółki w ostatnich latach. Łącznie w ramach akwizycji Medicover pozyskał 11 centrów stomatologicznych. Tym samym sieć w ten sposób stała się  operatorem już 100 gabinetów dentystycznych w Polsce.

Warto zaznaczyć, że specjaliści Dental Sense korzystają z technologii Digital Smile Design. To narzędzie, które nie tylko pozwala zobaczyć efekt końcowy jeszcze przed rozpoczęciem terapii, ale również pomaga zaprojektować uśmiech z uwzględnieniem mimiki pacjenta oraz rysów i wyglądu twarzy.

– Centra stomatologiczne muszą dziś być skoncentrowane na potrzebach i oczekiwaniach pacjentów, którzy chcą angażować się w proces leczenia, poszukują różnych rozwiązań i są otwarci na korzystanie z zaawansowanych i innowacyjnych metod terapii – podkreśla Wioletta Januszczyk, Dyrektor Zarządzająca Medicover Stomatologia.

Stomatologia w Polsce: spodziewamy się kolejnych akwizycji

Rynek usług stomatologicznych pomimo pandemii konsoliduje się. Wcześniej pisaliśmy o dokonanych przejęciach w tym zakresie przez grupę LUX MED oraz akwizycji przez fundusz Tar Heel Capital. Przypomnijmy, że wcześniej wspomniany fundusz podał, że w perspektywie 5-7 lat zamierza zbudować sieć stomatologiczną o zasięgu ogólnopolskim.

PMR szacuje, że w 2020 r. wartość rynku prywatnych usług stomatologicznych spadnie. Jest to jeden z najbardziej dotkniętych przez epidemię COVID-19 sektorów, co wynika z dużego udziału świadczeń FFS oraz usług planowych, które można było odłożyć na później. Jednak w dłuższej perspektywie prognozy należy spodziewać się, że powróci on na dynamiczną ścieżkę wzrostu.

Więcej na temat akwizycji i perspektywach rynku usług stomatologicznych można przeczytać w raporcie PMR pt. „Wpływ epidemii koronawirusa na rynek stomatologiczny w Polsce 2020. Scenariusze i prognozy rozwoju”.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *