Nowy gracz na rynku dystrybucji leków

logistyka magazyn wozek widlowy dystrybucja

Ten post dostępny jest także w języku: English

W drugiej połowie marca wiodący gracz w segmencie logistycznym produktów mrożonych poinformował o otrzymaniu certyfikatu uprawniającego go do dystrybucji leków. Firma zamierza transportować produkty farmaceutyczne na terytorium Polski i UE.

Certyfikat uprawniający do przewozu leków

Frigo Logistics Sp. z o. o. otrzymało Certyfikat Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej (DPD) z zakresu transportu i spedycji dotyczącej produktów leczniczych stosowanych u ludzi. Umożliwi to rozwój transportu firmy o udział w łańcuchu dystrybucji leków na terenie Polski i UE.

Certyfikat został przyznany przez DEKRA Certyfication Sp. z o. o. i jest gwarancją bezpiecznego przyjmowania, transportowania, przechowywania i wydawania artykułów branży farmaceutycznej.

Frigo – dotychczasowe działania na rynku dystrybucji

Frigo Logistics dotychczas znane było jako operator logistyczny produktów głęboko mrożonych, a od pewnego czasu również świeżych i rozmrażanych. Firma posiada dwa magazyny wysokiego składowania w temperaturze -22°C, zlokalizowane w Żninie koło Bydgoszczy i w Radomsku oraz magazyny dystrybucyjne w Warszawie-Błonie, Czeladzi oraz Żdżarach koło Szczecina.

Frigo oferuje usługi logistyczne w zakresie przyjęcia towaru, składowania, kompletowania, wydania towaru, transportu i dystrybucji. Firma dotychczas dostarczała produkty spożywcze dla znanych sieci handlowych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *