PharmaShop24 rozwija sieć punktów sprzedaży w Polsce

automat Pharmashop

Ten post dostępny jest także w języku: English

Pandemia COVID-19 sprzyja sprzedaży bezkontaktowej, dlatego też rośnie moda na różnego rodzaju automaty. PharmaShop24 zwiększa sieć automatów vendingowych z produktami farmaceutycznymi i drogeryjnymi i uruchamia kolejne punkty sprzedaży. Czy takie rozwiązania mają szansę na sukces w Polsce?

Automaty Pharmashop24 z suplementami diety i nie tylko

Według informacji podawanych przez wiadomoscikosmetyczne.pl, maszyny PharmaShop24 dotychczas zostały zainstalowane w Bydgoszczy, Siedlcach, Toruniu, Lublinie, Łukowie, Krakowie i Katowicach. Część z nich działa we współpracy z siecią aptek Dr. Max. Automaty pracują 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Można w nich kupić suplementy diety, wyroby medyczne, prezerwatywy, żele intymne, suplementy na libido i zaburzenia erekcji, a także witaminy i minerały.

Firma oferuje dwa rodzaje automatów. Automaty do sprzedaży w wersji Standard oraz linię Interactive.  Te drugie to, jak podaje firma, automaty lekowe zapewniające liczne udogodnienia, m.in. bezpośrednią konsultację z farmaceutą, prezentowanie treści marketingowych, możliwość odbioru zamówionych przez klienta leków poza godzinami pracy apteki (moduły dodatkowe i skrytki). Wyłącznym dystrybutorem w Polsce maszyn włoskiej firmy PharmaShop24 jest PharmaShop24 Polska od 2016 roku, kontrolowana przez Vendo24.

Warto zaznaczyć, że automaty te są dostępne w ponad 3000 lokalizacjach na całym świecie. Oprócz Polski automaty PharmaShop24 można spotkać we Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Francji, Czechach, RPA i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a ostatnio pojawiły się także w Bułgarii, Rumunii, Niemczech i Wielkiej Brytanii.

A co z lekami?

Pharmashop24 to nie jedyna firma, która wprowadziła na rynek w Polsce automaty z produktami farmaceutycznymi. Pod koniec stycznia 2020 r. Dziennik Gazeta Prawna nagłośnił sprawę dotyczącą uruchomionych w naszym kraju lekomatów. Z informacji podawanych przez portal, toruńska firma Automnia w uruchomionych wówczas w pięciu miejscach w Polsce automatach vendingowych o nazwie „Lekomat” zaczęła sprzedawać nie tylko suplementy diety, ale również leki OTC (bez recepty).

DGP informował wtedy, że Główny Inspektorat Farmaceutyczny (GIF) w wydawanych opiniach wielokrotnie oceniał, że taka forma sprzedaży produktów o statusie leku jest nielegalna.

Zdjęcie: www.pharmashop24.com.pl

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *