Sieć klubów fitness w rękach Medicover Polska

fitness world budynek

Ten post dostępny jest także w języku: English

Jeden z głównych graczy na rynku prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce nie zwalnia tempa i rozwija zakres swojej działalności. Tym razem Medicover Polska inwestuje w sieć klubów Fitness World.

Ratunek przed upadłością klubów fitness?

Pandemia okazała się bezlitosna dla branży klubów fitness, która z dnia na dzień musiała zawiesić swoją działalność na bardzo długi okres czasu. Wielu przedsiębiorców nie wytrzymało presji w związku z utrzymaniem pracowników i lokali decydując się na likwidację swoich placówek. W podobnej sytuacji znalazła się sieć klubów Fitness World, która w listopadzie 2020 r. postanowiła trwale zamknąć swoich 19 filii. Powód? Brak płynności finansowej.

Historia ta znalazła jednak pozytywny finał, gdyż znalazł się inwestor. Bowiem, Medicover Polska przejął sieć Fitness World i tym samym wznowił działalność dotychczas funkcjonujących filii. Sieć Fitness World jest obecna na rynku polskim od 2015 r. Warto zaznaczyć, że w 2019 r. firma zdobyła nagrodę Najlepszy Klub Fitness w Polsce według raportu OC&C Fundex 2019.

Zamknięcie klubów fitness nie bez znaczenia dla rynku odżywek dla sportowców

Z branżą klubów fitness wiąże się bezpośrednio rynek odżywek dla sportowców. Wiele osób aktywnie uprawiających sport w Polsce jest również nabywcami tego typu produktów. Jak wynika z szacunków PMR, wartość rynku odżywek dla sportowców w 2019 r. osiągnęła poziom 325 mln zł.

Trwająca pandemia COVID-19, związane z nią restrykcje w postaci zamknięcia siłowni i klubów fitness oraz inne ograniczenia wpłynęły bowiem negatywnie na ten rynek w 2020 r.

Jakie zmiany w zachowaniach konsumentów  obserwujemy i czego możemy spodziewać się w 2021 r. mogą Państwo znaleźć w raporcie PMR: ,,Rynek odżywek dla osób uprawiających sport w Polsce 2020. Analiza rynku i perspektywy rozwoju.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *