StethoMe oznacza zdrowie pod kontrolą?

StethoMe® dziecko reka mama

Ten post dostępny jest także w języku: English

Świat usług medycznych coraz śmielej przenosi się do środowiska sztucznej inteligencji i pracy zdalnej. W czwartym kwartale 2020 r. StethoMe, firma działająca na rynku telemedycznym i ochrony zdrowia, uruchomiła swój sklep internetowy. Za pośrednictwem sklepu można m.in. zakupić zdalny stetoskop.

Zdalny stetoskop do nabycia w sklepie internetowym

Wybuch pandemii COVID-19 pokazał jak wiele można czerpać korzyści z rozwiązań telemedycznych, zwłaszcza w okresie ograniczonego dostępu do tradycyjnej służby zdrowia. Ta niecodzienna sytuacja sprawiła, że liczne firmy działające w tym zakresie zaczęły wychodzić z cienia, a ich niejednokrotnie przełomowe osiągnięcia stały się nieodłącznym elementem funkcjonowania części społeczeństwa.

Jedną z takich firm jest StethoMe. Firma po pięciu latach badań w końcu skomercjalizowała rozwiązanie StethoMe Astma, które dostępne jest od niedawna w sprzedaży dla klientów indywidualnych poprzez sklep internetowy. E-sklep z innym rozwiązaniem telemedycznym, w tym przypadku dla kobiet w ciąży, w grudniu 2020 r. uruchomiła też inna firma działająca w obszarze telemdycyny, o czym pisaliśmy tutaj.

StethoMe Astma pod kontrolą

Rozwiązanie StethoMe Astma powstało przy współpracy specjalistów w dziedzinie pulmonologii. Algorytm w zamierzeniu ma pomagać rodzicom w monitorowaniu astmy ich dzieci, ale też może służyć jako kontroler zdrowia m.in. w przebiegu infekcji, zapalenia płuc czy zapalenia oskrzeli. Zasada działania opiera się na wykrywaniu nieprawidłowych dźwięków osłuchowych oraz na pomiarze parametrów oddechowych, które są istotne w przebiegu astmy. Jeśli którykolwiek parametr odbiega od normy, wówczas StethoMe natychmiast o tym informuje.

W sklepie można zakupić urządzenie telemedyczne – zdalny stetoskop StethoMe za 499,99 zł lub wykupić abonament, do którego koszt urządzenia to 1 gr. W styczniu 2021 r. w ofercie e-sklepu był 12- i 24 miesięczny abonament na dostęp do algorytmów kontrolujących prawidłowe oddychanie wraz z urządzeniem w cenie odpowiednio 49,99 zł i 39,99 zł miesięcznie.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *