Stomatologia: kolejne firmy zmieniają właściciela

usmiech zeby zdjecie

Ten post dostępny jest także w języku: English

Konsolidacja rynku stomatologicznego wyraźnie nabrała tempa. Wraz z drugą falą pandemii obserwujemy kolejne przejęcia w tym segmencie. Na tapetę ponownie wraca firma Medicover i Tar Heel Capital. Jakich akwizycji dokonali tym razem?

Tar Heel Capital plany wprowadza w życie

Jak informowaliśmy jakiś czas temu, Tar Heel Capital po raz pierwszy zainwestował w klinki w segmencie stomatologicznym na początku lipca 2020 r. Już wtedy fundusz zapowiadał kolejne akwizycje w tym zakresie, więcej na ten temat można znaleźć tutaj. Stomatologia jest bowiem bardzo interesującym segmentem do przejęć z uwagi na duże rozdrobnienie rynku, jak również wysoki udział placówek prywatnych. W wywiadzie dla Pulsu Biznesu, Andrzej Różycki, partner zarządzający Tar Heel Capital podał, że w przyszłym roku pod względem przychodów zbudowana sieć stomatologiczna planuje być w gronie trzech największych graczy.

Co więcej, wczoraj, na swoim profilu na Linkedin, Tar Heel Capital poinformował o powiększeniu swojej sieci stomatologicznej o kliniki Galeria Uśmiechu z Krakowa. Z zapowiedzi można wywnioskować, że fundusz ma na oku kolejne firmy i czeka tylko na dopełnienie w tej kwestii formalności. Tar Heel Capital podał również, że chce zbudować kilka regionalnych sieci dając im zalety bycia częścią większej grupy, w tym wspólne zakupy, know-how w zakresie marketingu i finansów. Fundusz podkreśla, że zależy mu na zachowaniu indywidualnego charakteru i dorobku poszczególnych praktyk.

Więcej uśmiechu w Medicover Stomatologia

Inne firmy obecne na rynku stomatologicznym również nie zwalniają tempa. Na ich tle z pewnością wyróżnia się Medicover, który w czasie pandemii dokonał już kilku przejęć. Wczoraj firma poinformowała o kolejnej akwizycji. Do sieci dołączyły bowiem kliniki Kraina Zdrowego Uśmiechu z Olsztyna. Tym samym sieć placówek Medicover Stomatologia powiększyła się o kolejne trzy lokalizacje.

Wioletta Januszczyk, Dyrektor Zarządzająca Medicover Stomatologia, wraz z informacją o akwizycji podała na swoim profilu na Linkedin: „To tylko zapowiedź tego co nas czeka w 2021”. W związku z tym można przypuszczać, że Medicover planuje dalszy rozwój w segmencie usług stomatologicznych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *