Therapify i BML: #AkcjaMedyk

lekarz stetoskop

Ten post dostępny jest także w języku: English

Therapify, startup prowadzący platformę do zamawiania wizyt u specjalistów zdrowia psychicznego, wraz z portalem Będąc Młodym Lekarzem (BML) wprowadza bezpłatne konsultacje psychologiczne dla medyków. Jest to gest podziękowania za ich codzienną pracę w walce z COVID-19.

#AkcjaMedyk – bezpłatnie dla Medyków

Opieka psychologiczna i psychiatryczna nadal są dość trudnym tematem. Pandemia COVID-19 uwidoczniła jednak ogromne zapotrzebowanie na tego typu konsultacje. Warto tutaj zwrócić uwagę na problem lekarzy, którzy nie dość, że zostali obciążeni ciężarem wzmożonej pracy w związku z niesieniem pomocy chorym na COVID-19 to dodatkowo muszą borykać się często z izolacją od swoich najbliższych.

W związku z tym firma Therapify wraz z BML przygotowała bezpłatne konsultacje psychologiczne dla Medyków. Poinformowano, że w ramach #AkcjaMedyk medycy będą mogli skorzystać z bezpłatnej pomocy psychologicznej za pośrednictwem Therapify.

Therapify ostatnio pozyskało środki na rozwój

Platforma Therpify powstała w 2019 r. Jak informował portal Money w połowie listopada 2020 r. spółka pozyskała środki na rozwój. Łącznie 550 tys. euro, czyli blisko 2,4 mln zł. Wśród inwestorów portal podał fundusz Kogito Ventures i RKKVC. Therpify została zakwalifikowana również do programu mentoringowego InCredibles, który stworzył Sebastian Kulczyk.

Poinformowano, że pozyskane finansowanie zostanie zainwestowane w rozwój i promocję usług, w tym psychoterapię online, odbywającą się w domu pacjenta oraz pomoc konsultanta w doborze odpowiedniego specjalisty.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *