Scan-Anida częścią firmy Aflofarm, będa kolejne przejecia?

Ten post dostępny jest także w języku: English

Od 2 stycznia 2019 r. firma Scan-Anida stała się częścią Aflofarmu. Portfolio Scan-Anida obejmuje głównie wyroby medyczne i naturalne kosmetyki, przede wszystkim do pielęgnacji rąk i stóp. W ofercie spółki znajdują się również produkty lecznicze oraz produkty chemiczne. Jej siedziba mieści się w Krakowie.

W 2017 r. przychody firmy wyniosły 16,4 mln zł, a zysk netto 1,2 mln zł.

To kolejne przejęcie Aflofarmu w ostatnich miesiącach. W październiku spółka przejęła Trec Nutrition, producenta specjalistycznych preparatów dla sportowców. Aflofarm nie wyklucza kolejnych przejęć. – Szukamy firm, które są nie tylko perspektywiczne, ale których profil jak najlepiej pasuje do nas – jako lidera na rynku farmaceutycznym w Polsce  – powiedział Jacek Furman, prezes spółki. W naszej ocenie oznacza to, że Aflofarm ma na celowniku spółki, których głównym profilem działalności nie jest sprzedaż leków. Priorytetem na najbliższe lata jest również ekspansja zagraniczna.

Jak wynika z danych PMR, segment dermokosmetyków, w którym głównie działa Scan-Anida, będzie rozwijał się w latach 2019-2023 w tempie około 3% rocznie pod względem wartości. Linia Anida była w 2017 r. liderem sprzedaży w kategorii balsamów i mleczek nawilżających do ciała. Spółka również była liderem w tej kategorii, z udziałem 20% wartościowo i aż 39% ilościowo. Firma występuje również m.in. w rankingach marek do pielęgnacji stóp (w tym na nadmierną potliwość stóp) oraz pielęgnacji dłoni.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *