Aktualności Zmiany kadrowe

Selvita: Nowy dyrektor ds. badań i rozwoju

selvita logo

Kolejne zmiany kadrowe w polskiej spółce biotechnologicznej Selvita. Na stanowisko dyrektora ds. zintegrowanych projektów badawczo-rozwojowych powołany został dr Tom Coulter.

Z Evotec do Selvity

Dr Tom Coulter będzie wspierał naukowo realizację projektów odkrywania leków prowadzonych przez Selvitę na zlecenie klientów zewnętrznych. Nowy dyrektor od ponad 20 lat związany jest z branżą biotechnologiczną. Przez blisko 17 lat pracował w Evotec, jednej z największych firm biotechnologicznych na świecie. Koordynował tam prace nad odkrywaniem i rozwojem cząsteczek o działaniu terapeutycznym.

Później pełnił funkcje zarządcze w obszarze chemii medycznej i odkrywania leków w brytyjskich firmach biotechnologicznych, w tym Syntaxin, Karus Therapeutics i Midatech Pharma. Ogółem, prowadził zróżnicowane programy badawczo-rozwojowe, od małych cząstek od leków biologicznych, a także projekty w obszarze technologii dostarczania leków. Dr Coulter posiada doświadczenie w takich dziedzinach jak onkologia, choroby zapalne i immunomodulacja, choroby metaboliczne, choroby ośrodkowego układu nerwowego (CNS) i inne.

Selvita wydzieli usługi

Selvita poinformowała w marcu, że do końca 2019 r. podzieli się na dwie spółki. Pierwsza z nich skupi się na rozwoju własnych projektów w obszarze małych cząsteczek o potencjale terapeutycznym w onkologii. Druga, do której dołączył dr Coulter, będzie świadczyć laboratoryjne usługi badawczo-rozwojowe na rzecz klientów zewnętrznych. Oznacza to, że w wyniku podziału, do nowej spółki wydzielona zostanie część usługowa Selvity. Będzie ona kontynuować rozwój nie tylko poprzez wzrost organiczny, a także w oparciu o akwizycje w Polsce i za granicą. Selvita liczy również, że dołączenie do zespołu Toma Coultera przyczyni się do zwiększenia liczby zgłoszeń IND dokonywanych przez jej klientów do FDA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecamy

Share This