Selvita: Nowy dyrektor ds. badań i rozwoju

selvita logo

Ten post dostępny jest także w języku: English

Kolejne zmiany kadrowe w polskiej spółce biotechnologicznej Selvita. Na stanowisko dyrektora ds. zintegrowanych projektów badawczo-rozwojowych powołany został dr Tom Coulter.

Z Evotec do Selvity

Dr Tom Coulter będzie wspierał naukowo realizację projektów odkrywania leków prowadzonych przez Selvitę na zlecenie klientów zewnętrznych. Nowy dyrektor od ponad 20 lat związany jest z branżą biotechnologiczną. Przez blisko 17 lat pracował w Evotec, jednej z największych firm biotechnologicznych na świecie. Koordynował tam prace nad odkrywaniem i rozwojem cząsteczek o działaniu terapeutycznym.

Później pełnił funkcje zarządcze w obszarze chemii medycznej i odkrywania leków w brytyjskich firmach biotechnologicznych, w tym Syntaxin, Karus Therapeutics i Midatech Pharma. Ogółem, prowadził zróżnicowane programy badawczo-rozwojowe, od małych cząstek od leków biologicznych, a także projekty w obszarze technologii dostarczania leków. Dr Coulter posiada doświadczenie w takich dziedzinach jak onkologia, choroby zapalne i immunomodulacja, choroby metaboliczne, choroby ośrodkowego układu nerwowego (CNS) i inne.

Selvita wydzieli usługi

Selvita poinformowała w marcu, że do końca 2019 r. podzieli się na dwie spółki. Pierwsza z nich skupi się na rozwoju własnych projektów w obszarze małych cząsteczek o potencjale terapeutycznym w onkologii. Druga, do której dołączył dr Coulter, będzie świadczyć laboratoryjne usługi badawczo-rozwojowe na rzecz klientów zewnętrznych. Oznacza to, że w wyniku podziału, do nowej spółki wydzielona zostanie część usługowa Selvity. Będzie ona kontynuować rozwój nie tylko poprzez wzrost organiczny, a także w oparciu o akwizycje w Polsce i za granicą. Selvita liczy również, że dołączenie do zespołu Toma Coultera przyczyni się do zwiększenia liczby zgłoszeń IND dokonywanych przez jej klientów do FDA.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *