Setareh Shamsili dyrektorem ds. medycznych Selvita

selvita logo

Ten post dostępny jest także w języku: English

Dr n. med. Setareh Shamsili została nowym dyrektorem ds. medycznych w firmie Selvita. To kolejna zmiana kadrowa w polskiej spółce biotechnologicznej. O poprzednich pisaliśmy tutaj i tutaj.

Z AxImmune do Selvita

Dr Shamsili posiada ponad 20-letnie doświadczenie w obszarze onkologii klinicznej i rozwoju leków. Przed dołączeniem do Selvity pełniła funkcję dyrektora ds. medycznych w amerykańskiej firmie AxImmune. Jest to spółka działająca w obszarze immunoonkologii. Wcześniej, dr Shamsili była zewnętrznym konsultantem amerykańskich i europejskich firm biotechnologicznych, specjalizującym się m.in. w rozwoju projektów immunoonkologicznych. Specjalizowała się w rozwoju programów na różnych etapach, od małych cząsteczek, do przeciwciał i szczepionek przeciwnowotworowych.

W swojej karierze związana była również z firmą Merus NV, gdzie wprowadziła do badań klinicznych dwóch kandydatów o potencjalnym zastosowaniu w leczeniu ostrej białaczki szpikowej i guzów litych.

Cenne doświadczenie w USA

Selvita liczy na strategiczne wsparcie dr Shamsili w procesie rozwoju portfolio produktów badawczych. Szczególnie istotne jest doświadczenie nowej dyrektor ds. medycznych na rynku amerykańskim. Selvita chce tam bowiem przeprowadzić pierwszą fazę badań klinicznych SEL120. Jest to selektywny inhibitor kinazy CDK8, który może znaleźć zastosowanie w leczeniu ostrej białaczki szpikowej i zespołów mielodysplastycznych.

Selvita wyłania kandydatów do badań klinicznych z własnej platformy badawczo-rozwojowej. Pozwala to na poszerzanie portfolio rozwijanych projektów. Umożliwia również na równoległą pracę nad kilkoma nowatorskimi, pierwszymi lub najlepszymi w swojej klasie, cząsteczkami jednocześnie.

W marcu Selvita ogłosiła plan podziału na dwie spółki, z których jedna skupi się na rozwoju własnych projektów w obszarze małych cząsteczek o potencjale terapeutycznym w onkologii. Podział ma zostać sfinalizowany w IV kwartale 2019 r.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *