Simon Clark nowym dyrektorem handlowym Polpharmy

Ten post dostępny jest także w języku: English

Simon Clark objął funkcję wiceprezesa i dyrektora handlowego Polpharmy. Będzie on odpowiedzialny za rozwój oraz realizację strategii handlowej dla wszystkich spółek zależnych. Oznaczać to będzie zapewnienie wzrostu i rozwijanie partnerstw strategicznych w obszarach Rx (generyki) oraz OTC. Skupi się on także na rozszerzeniu działalności Grupy Polpharma na nowych rynkach. Co więcej, będzie odpowiadał również za współpracę z partnerami strategicznymi – firmami Akrikhin i Farmaprojects.

Clark w branży farmaceutycznej pracuje od ponad 20 lat. Przez ostatnie lata związany był z PGT Healthcare, joint venture pomiędzy Procter & Gamble i Teva. Był tam odpowiedzialny za strategię w regionie europejskim. Wcześniej przez wiele lat pracował natomiast w Tevie, gdzie jako wiceprezydent koordynował działalność na różnych obszarach geograficznych.

Polpharma to największa firma farmaceutyczna na rynku aptecznym w Polsce. W 2017 r. przychody ZF Polpharma SA przekroczyły 2 mld zł. Orpócz tego, w skład Grupy wchodzą m.in. Polfa Warszawa, Medana Pharma i Ipochem.

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *