Simple Day: sprzedaż powyżej 1 mln sztuk i debiut na NewConnect

newconnect-gpw

Ten post dostępny jest także w języku: English

Simple Day, właściciel spółki Twoj Cel To, poinformował o planach debiutu na NewConnect w pierwszej połowie 2022 roku. Spółka nie wyklucza również przeprowadzenia przed startem oferty publicznej akcji, która zapewniłaby finansowanie autorskich marek spółki w obszarze suplementów diety. Simple Day od momentu powstania w 2018 r. systematycznie rozwija swoją działalność w sektorze suplementów diety, oferując artykuły wyłącznie online. Spółka prognozuje, że całkowita sprzedaż towarów przekroczy milion sztuk do końca roku.

Simple Day od kilku kwartałów notuje niezmiennie dobre wyniki finansowe i ma ambitne plany rozwoju, w tym ekspansję na jeden z głównych rynków europejskich. W 2021 roku spółka wypłaciła około 6,2 mln PLN dywidendy dla akcjonariuszy, co oznacza wzrost zysku o 100% w stosunku do roku poprzedniego. Spółka prognozuje, że do końca roku łączna sprzedaż towarów przekroczy milion sztuk – tylko w pierwszym półroczu tego roku spółka dostarczyła 200 tys. produktów do prawie 95 tys. klientów i osiągnęła wzrost przychodów netto, które wyniosły 9,6 mln zł. Również w tym czasie EBIT przekroczył 4,5 mln PLN, a zysk netto sięgnął 3,7 mln PLN.

Simple Day spodziewa się, że przystąpienie do NewConnect zwiększy solidność spółki w oczach kontrahentów i przyszłych partnerów biznesowych, a także będzie istotnym czynnikiem wpływającym na wzrost sprzedaży marki Twoj Cel To. Jednocześnie spółka jest również operatorem marki 4TheBest, która skierowana jest do graczy.

Sytuacja w branży najlepsza od lat

Według badań rynku suplementów diety, prowadzonych przez PMR na przestrzeni ostatnich 15 lat, sytuacja w branży jest obecnie najlepsza w historii badań. Jednak naszym zdaniem wynika to przede wszystkim z faktu, że rok 2020 był dość słaby dla wielu kategorii suplementów. Ostatecznie wartość rynku wzrosła o 5%, co było bardzo umiarkowanym wzrostem, ale też nienajgorszym na tle całej gospodarki – wynika z najnowszego badania PMR, którego wyniki prezentowane są w raporcie „Rynek suplementów diety w Polsce 2021. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2021-2026”.

Indeks Koniunktury PMR dla rynku suplementów diety (na który składają się prognozy i bieżąca ocena sytuacji rynkowej, a także aktualna i oczekiwana sytuacja finansowa firm) jest obecnie na najwyższym poziomie – 51 przy maksymalnej wartości 100. Natomiast w 2020 roku osiągnął poziom 7,7 – najniższy od początku naszych badań tego rynku.

Więcej informacji przedstawiono w raporcie PMR: „Rynek suplementów diety w Polsce 2021. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2021-2026”. 

Podobne wpisy