Spółka Constance Care pojawiła się na NewConnect

Constance Care

Ten post dostępny jest także w języku: English

Spółka medyczna Constance Care zadebiutowała na rynku NewConnect 3 listopada 2021 r., a do obrotu trafiło 197.795 akcji zwykłych na okaziciela. Tym samym firma Constance Care będzie mogła dotrzeć do nowych inwestorów zarówno polskich, jak i zagranicznych, co z kolei przełoży się na realizację przyszłych planów inwestycyjnych.

Constance Care to firma, która działa na rynku usług medycznych finansowanych ze środków niepublicznych. W ubiegłym roku jej przychody sięgnęły 2,83 mln zł, natomiast zysk netto wyniósł 516 tys. zł. Debiut na NewConnect to kolejny etap rozwoju firmy, który pozwoli spółce pozyskać nowych inwestorów oraz partnerów biznesowych. Zgodnie z założeniami spółki, do obrotu miało trafić 197.795 akcji zwykłych na okaziciela serii A1, B i C, a wartość nominalna każdej akcji miała wynieść 0,20 zł.

Jak wynika z informacji podanych przez prezesa firmy, Jacka Walukiewicza, w przyszłości spółka może zdecydować się na przeprowadzenie emisji akcji w celu realizacji kolejnych inwestycji. W procesie upublicznienia spółki Constance Care wzięła udział Kancelaria Adwokaci i Radcowie Prawni Żyglicka i Wspólnicy, która pełniła rolę autoryzowanego doradcy.

Szpital Neurologiczny spółki Constance Care

Obecnie spółka projektuje Szpital Neurologiczny, który będzie wyposażony w najnowszą technologię wspierającą specjalistów w czasie operacji oraz rehabilitacji. Szpital będzie mieć ok. 7 tys. m2 powierzchni, a w jednym czasie będzie mogło z niego korzystać od 50 do 60 pacjentów. Kompleks szpitala obejmie blok operacyjny, na którym znajdą się trzy sale z robotami do operacji małoinwazyjnych, oddział diagnostyczny z najnowszej generacji urządzeniami do diagnostyki obrazowej, a także oddział poświęcony rehabilitacji neurologicznej i ortopedycznej. Warto dodać, że szpital będzie działać w systemie 5G, dzięki któremu będzie możliwa współpraca krajowych i zagranicznych specjalistów w czasie skomplikowanych działań medycznych.

Ważnym celem spółki jest także tworzenie własnych urządzeń i akcesoriów do rehabilitacji, a proces ich projektowania i budowania ma być realizowany w Centrum Badawczo-Rozwojowym, który według planów ma powstać w województwie warmińsko-mazurskim. Jak dodaje Jacek Walukiewicz, firma ma już na swoim koncie projekt i produkcję kamizelek do rehabilitacji medycznej, a produkt jest przygotowywany do sprzedaży na całym świecie. Produkcja kamizelek będzie możliwa dzięki współpracy z polskim partnerem – STK Technology.

Constance Care interesuje się robotyką

Spółka od momentu uruchomienia Centrum Rehabilitacyjnego w 2015 r. współpracuje z wiodącymi producentami urządzeń medycznych, instytutami badawczymi, szpitalami i partnerami medycznymi. Kolejnym ważnym krokiem w poszerzaniu kompetencji firmy było rozpoczęcie współpracy partnerskiej z japońską firmą Cyberdyne Inc., spółką Uniwersytetu Tokio, która produkuje aktywne urządzenia robotyczne. Dzięki temu Constance Care może oferować swoim pacjentom cyberniczną terapię z użyciem aktywnego egzoszkieletu HAL (Hybrid Assistive Limb) oraz wspomagać ich rehabilitację dzięki produktowi o nazwie HAL Lumbar. Ponadto firma razem z niemiecką Kliniką Uniwersytecką Bergmannsheil z Bochum będzie niedługo realizować projekt wdrożenia nowego urządzenia Cyberdyne, HAL XXS, który przeznaczony jest do rehabilitacji dziecięcej.

Podobne wpisy