STADA przejmuje portfel marek Sanofi i zawiera umowę dystrybucyjną

acquisition

Ten post dostępny jest także w języku: English

STADA przystępuje do znaczącej ekspansji swojego portfolio European Consumer Healthcare. Spółka uzgodniła przejęcie od Sanofi portfela 16 marek konsumenckich o ugruntowanej pozycji na rynku lokalnym i regionalnym w 13 krajach europejskich, w tym w Polsce. Zamknięcie transakcji planowane jest na III kwartał 2021 roku, po uzyskaniu zgody odpowiednich organów regulacyjnych i spełnieniu innych zwyczajowych warunków. Wkrótce potem firmy zawarły również umowę dystrybucyjną, obejmującą 20 krajów.

Umowa kupna aktywów obejmuje rejestracje, znaki towarowe i powiązane prawa handlowe do 16 marek, w tym m.in. maści i chusteczek Mitosyl do codziennej pielęgnacji wrażliwych miejsc i ochrony przed podrażnieniami pieluszkowymi; środków na suchy kaszel Silomat; suplementów diety dla sportowców Frubiase; tabletek łagodzących objawy przeziębienia i grypy Modafen oraz gamy produktów do pielęgnacji skóry bez alergenów Viscontour. W transakcji nie uwzględniono aktywów produkcyjnych ani pracowników.

Firma planuje również zbadać potencjał synergii poprzez przeniesienie produkcji niektórych marek do istniejącej sieci łańcucha dostaw grupy. Większość rocznych obrotów z nabytego portfolio jest obecnie osiągana we Francji, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech i Polsce. Połowa tej sprzedaży generowana jest przez marki związane z kaszlem i przeziębieniem, podczas gdy marki związane z lekami derma stanowią około jednej trzeciej.

Transakcja ta jest następstwem zeszłorocznego przejęcia od GSK 15 marek konsumenckich z zakresu opieki zdrowotnej w ponad 40 krajach i wielu obszarach terapeutycznych. STADA przejęła również niedawno czeską firmę Walmark.

STADA i Sanofi zawarły niedawno umowę dystrybucyjną, na mocy której Sanofi będzie dystrybuować swoje produkty za pośrednictwem STADA w 20 krajach europejskich od listopada 2021 roku. Obejmują one kraje skandynawskie, Holandię, Irlandię, Bułgarię kraje bałtyckie, a także kraje bałkańskie i adriatyckie. Umowa obejmuje około 50 marek; w tym Allegra, Bisolvon, Dulcolax i Essentiale Forte N.

 

Szczegółowy raport na temat sprzedaży produktów OTC, w tym suplementów diety dostępny jest tutaj: Rynek produktów OTC w Polsce 2021

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *