Stryker chce inwestować w Polsce

Polska liderem sektora biomedycznego w Europie Środkowo-Wschodniej ?

Ten post dostępny jest także w języku: English

Firma Stryker, zajmująca się produkcją sprzętu medycznego, zamierza uruchomić w Warszawie centrum usług biznesowych, a otwarcie polskiego oddziału planowane jest przed trzecim kwartałem 2022 r. Nowa placówka będzie zajmować się usługami z zakresu finansów i zaopatrzenia. Obecnie Stryker poszukuje ok. 300 nowych pracowników.

Z informacji podanych przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu (PAIH) wynika, że firma Stryker, która jest czołowym producentem na rynku technologii medycznej, otworzy w Warszawie oddział, którego zadaniem będzie rozwijanie usług z zakresu finansów i zaopatrzenia. Będzie to pierwsza bezpośrednia inwestycja firmy w Polsce, a do jej realizacji wymagane będzie zatrudnienie nowych pracowników. Firma Stryker będzie oferować miejsca pracy dla ok. 300 osób.

Działalność, którą będzie zajmować się placówka w Warszawie obejmuje procesowanie faktur dostawców, raportowanie i zamknięcie miesiąca. Do zadań pracowników będą należeć także procesy obsługi środków trwałych oraz należności i zobowiązań wewnątrzgrupowych, a także obsługa danych podstawowych dla procesów handlowych. Oddział będzie się również zajmować kontrolami wewnętrznymi oraz zarządzaniem projektami i doskonaleniem procesów.

Stryker to firma działająca od 1941 r., która w ciągu ostatnich dwóch lat była wielokrotnie nagradzana. Aż pięć razy z rzędu firma zdobyła tytuł „Great Place to Work’s World’s Best Workplaces”, a oprócz tego Stryker został doceniony za kulturę organizacyjną pracy.

Jak wyjaśnia PAIH, projekt realizowany w Polsce jest odpowiedzią na wzmożone zainteresowanie sektora medycznego polskim rynkiem. To właśnie centra usług biznesowych są najpopularniejszą branżą w portfolio projektów inwestycyjnych Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, a liczba prowadzonych projektów wynosi 36.

Podobne wpisy