Super-Pharm wkracza na rynek usług optycznych

Ten post dostępny jest także w języku: English

Na rynku usług optycznych w Polsce pojawił się ostatnio nowy gracz . W październiku Super-Pharm otworzył swój pierwszy salon optyczny Super-Pharm Optic w drogerii Super-Pharm w centrum handlowym Arkadia w Warszawie. W przyszłym roku ma powstać od kilku do kilkunastu salonów optycznych Super-Pharm Optic, poinformowały Wiadomości Kosmetyczne.

Super-Pharm łączy w jednym koncepcie apteki, drogerie i perfumerie. Wachlarz usług zostanie teraz uzupełniony o usługi optyczne (badania optometryczne, zakup szkieł i oprawek korekcyjnych).

W październiku Super-Pharm prowadził 75 placówek. W każdej z nich posiadał aptekę i należał do największych sieci aptecznych w kraju (pod względem liczby placówek). Firma oferuje także suplementy diety, kosmetyki i inne wyroby pod marką własną Life. Dodatkowo, Super-Pharm jest obecny w segmencie e-commerce i prowadzi e-drogerię oraz e-aptekę.

Nowelizacja Prawa Farmaceutycznego w 2017 r. zablokowała rozwój sieci aptecznych w Polsce. Ponieważ od czerwca 2017 r., wnioski o wydanie zezwolenia na prowadzenie apteki mogą składać jedynie farmaceuci,  nowelizację tą określa się często mianem ,,Apteki dla aptekarza”. Apteki mogą powstawać tylko w określonych miejscach, które spełniają kryteria geograficzne i demograficzne. Iwona Milewska, koordynator ds. marketingu Super-Pharm Poland, przyznała na łamach Wiadomości Kosmetycznych, że trudno mówić o nowych otwarciach w przyszłym roku. Dodała, że gdyby nie przepisy zakazujące otwierania aptek przez spółki niezłożone z farmaceutów, Super-Pharm rozwijałby się intensywnie.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *