Szczepionka na gruźlicę wraca na linię produkcyjną

strzykawka

Ten post dostępny jest także w języku: English

Biomed-Lublin na przełomie 2018 i 2019 r. borykał się z problemami z jakością produktu leczniczego Onko BCG 100 oraz szczepionki na gruźlicę BCG 10. W 2019 r. żadna z przebadanych serii nie okazała się wadliwa.

Noworodki dostaną szczepionkę na gruźlicę

Szczepionka na gruźlicę jest obowiązkowym szczepieniem noworodków przed wypisem z oddziału neonatologicznego. Na początku roku firma Biomed-Lublin poinformowała o czasowym wstrzymaniu obrotu. W związku z tym, Sanepid wystosował pismo do szpitali, by jak najbardziej efektywnie wykorzystywały swoje rezerwy, gdyż jedyny producent tej szczepionki w kraju miał problemy z jej produkcją. Jedna ampułka miała być wykorzystana do szczepienia kilkorga dzieci w jednym momencie.

Szczepionka na gruźlicę zgodnie z zapotrzebowaniem

Biomed-Lublin, spółka notowana na GPW produkująca szczepionki i surowice, po raz szósty uzyskała pozytywne wyniki jakościowe serii produktu leczniczego Onko BCG 100. Przebadane serie trafią do sprzedaży. Spółka podała w komunikacie z 11 czerwca 2019 r., że obecnie prowadzi produkcję Onko BCG oraz szczepionki przeciwgruźliczej BCG 10, wykorzystując 100% swoich możliwości produkcyjnych. W pierwszej kolejności ma zapewnić zapotrzebowanie na rynku polskim.

Od początku pojawienia się problemów z produkcją, firma Biomed-Lublin uruchomiła sztab ekspercki w spółce oraz rozpoczęła współpracę z Instytutem Gruźlicy i Chorób Płuc. Co więcej, firma współpracowała również z ekspertami w dziedzinie wakcynologii. Wszystkie te działania doprowadziły do usprawnienia całego procesu produkcyjnego i wznowienia produkcji.

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, 20 maja 2019 r. do Centralnej Bazy Rezerw dostarczono 11 tys. ampułek szczepionki na gruźlicę. Do 15 lipca firma łącznie dostarczy 36 tys. ampułek.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *