Chip zidentyfikuje pacjentów zagrożonych nawrotem udaru

chip komputer

Ten post dostępny jest także w języku: English

Amerykańscy naukowcy z Massachusetts General Hospital i Northwestern University przeprowadzili badanie podskórnego chipu. Wstępne badania pokazały, że chip może potencjalnie zidentyfikować pacjentów zagrożonych nawrotem udaru.

Chip z obiecującymi wynikami badań

Chip u pacjentów, którzy przeszli udar spowodowany zwężeniem dużych tętnic, jak tętnica szyjna wspólna, oraz blokadą małych tętnic głęboko w mózgu, u których nie oczekuje się migotania przedsionków został przetestowany przez Naukowców z Massachusetts General Hospital i Northwestern University.

Wyniki badań nad chipem opublikowano w Journal of the American Medical Association w czerwcu 2021 r. W badaniach wzięło udział 492 pacjentów, z których 242 osób w ciągu 10 dni po pierwszym udarze miała wszczepiony chip, a 250 osób otrzymywała standardową opiekę oraz miała regularne badania: EKG, monitorowanie holterowskie, telemetria lub rejestratory zdarzeń. Po roku ustalono, że chip pozwolił wykryć migotanie przedsionków u 12,1% osób, podczas gdy w przypadku standardowych badań kontrolnych było to jedynie 1,8%.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *