Sano i NEO Hospital zajmą się rozwojem nowych technologii dla zdrowia

neo hospital sano

Ten post dostępny jest także w języku: English

NEO Hospital i Sano Centrum Medycyny Obliczeniowej nawiązały współpracę. W ramach porozumienia jednostki będą wspólnie pracować w kierunku rozwoju nowych technologii i medycyny personalizowanej

Współpraca z NEO Hospital

Sano – Centrum Zindywidualizowanej Medycyny Obliczeniowej będące międzynarodową fundacją badawczą zawarło porozumienie o współpracy z NEO Hospital. Jednostki będą współpracować na polu badań naukowych i projektów badawczo-rozwojowych. Współpraca będzie realizowana poprzez wspólne wykonywanie krajowych i międzynarodowych projektów badawczych oraz wzajemne udostępnianie zaplecza badawczego.

Celem działań będzie wytworzenie wiedzy i nowych technologii służących w przyszłości ulepszeniu opieki zdrowotnej. Sano i NEO Hospital zamierzają wdrożyć nowe rozwiązania do praktyki klinicznej, oraz zakładają możliwość komercjalizacji wspólnie wytworzonej wiedzy czy technologii.

O Sano

Sano Centrum Medycyny Obliczeniowej to jednostka naukowa powstała w Krakowie, która przy wsparciu z takich programów jak MAB FNP i Teaming for Excellence EU, realizuje badania naukowe i wdrożeniowe w zakresie medycyny obliczeniowej. Sano obejmuje sześć zespołów badawczych o unikatowych kompetencjach.

Naukowcy Centrum opracowują zaawansowane algorytmy, metody modelowania, symulacje komputerowe i narzędzia sztucznej inteligencji, które wesprą lekarzy w procesie diagnostycznym i leczniczym. Nowoczesne technologie rozwijane w Sano mają być stosowane również w laboratoriach badawczych firm farmaceutycznych i biotechnologicznych, gdzie przyspieszą opracowanie nowych leków i technologii.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *