Telemedycyna: MedApp wchodzi na rynki zagraniczne

Ten post dostępny jest także w języku: English

MedApp, polska spółka telemedyczna, poinformowała o podpisaniu umowy z litewską firmą T Optimus. Dotyczy ona dystrybucji systemu telemedycznego CarnaLife w krajach nadbałtyckich. Jest to pierwsza umowa tego typu zawarta przez MedApp. Spółka planuje dalszą międzynarodową ekspansję.

Umowa obejmować będzie Litwę, Łotwę i Estonię. Według firmy, kraje te należą do najbardziej atrakcyjnych w Europie pod kątem innowacyjności i otwartości na nowe technologie. Ponadto, MedApp liczy, że dzięki bliskości geograficznej, krok ten zaowocuje poszerzeniem dystrybucji na kraje skandynawskie. W dalszej kolejności, spółka planuje ekspansję globalną, z uwzględnieniem Stanów Zjednoczonych i państw Bliskiego Wschodu.

Opracowany przez MedApp analityczny system telemedyczny CarnaLife rozpoznaje ponad 20 nieprawidłowości w sygnałach EKG. CarnaLife oferowany jest w kilku pakietach. Przykładowo, w aplikacji Carna Life Lite można zarejestrować np. EKG, spirometrię, pulsoksymetrię, badania laboratoryjne, temperaturę, wagę poziom cukru, ciśnienie krwi, TK, rezonans, badanie słuchu i KTG. W przypadku Carna Life Pro i Carna Life System głównym zastosowaniem jest diagnostyka kardiologiczna. Carna Like Holo znajduje zastosowanie głównie w radiografii i chirugii.

W 2017 r. przeprowadzono pierwszy w Polsce zabieg ablacji podłoża migotania przedsionków, w trakcie którego wykorzystano system Carna Life Holo. W tym samym roku pierwsze placówki medyczne w Polsce wdrożyły Carna Life.

Jak wynika z raportu PMR, firmy operujące na rynku telemedycyny zapowiadają znaczne zwiększenie liczby pacjentów objętych takimi usługami oraz rozszerzanie oferty i nowe inwestycje. Dlatego też szacujemy, że w 2018 r. rynek przyspieszył, a następnie podlegać będzie drobnym fluktuacjom na poziomie powyżej 25% rocznie od 2019 r., dzięki coraz lepszemu i powszechnemu funkcjonowaniu systemów informatycznych w opiece zdrowotnej w Polsce.

 

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *