Teleporady w abonamencie komórkowym?

Ten post dostępny jest także w języku: English

Plus we współpracy z Telemedi.co wprowadził dla swoich klientów teleporady medyczne. E-konsultacje z lekarzem internistą lub pediatrą  są dostępne w abonamencie komórkowym sieci w ramach comiesięcznej stałej opłaty.

 

Teleporady w walce z epidemią konronawirusa

Podczas trwającej epidemii e-konsultacje ułatwiają dostęp do lekarza pierwszego kontaktu. Tym samym, ograniczają kontakty bezpośrednie lekarza z pacjentem zmniejszając ryzyko zachorowania. Teleporady odbywają się za pomocą czatu, podczas rozmowy wideo lub telefonicznej.

Konsultacje oferowane przez Plus odbywają się za pośrednictwem platformy plus.telemedi.co, a użytkownik może połączyć się z wybranym lekarzem o dowolnej porze przez 7 dni w tygodniu. W ramach e-wizyt lekarze zbierają pełny wywiad medyczny, interpretują udostępnione wyniki badań laboratoryjnych i obrazowych, wystawiają zalecenia odnośnie postępowania leczniczego do wglądu i wydruku w ramach Indywidualnego Konta Pacjenta. Na podstawie przeprowadzonej konsultacji mogą wystawić e-receptę, skierowanie oraz zwolnienie lekarskie.

Koszt usługi w abonamencie

Usługa włączana jest przez abonamentów zdalnie, a koszt nowej funkcjonalności doliczany jest do comiesięcznej opłaty abonamentowej. Na zdalną wizytę u lekarza internisty lub pediatry może umówić się osoba, której dane zostały podane w procesie rejestracji.

Comiesięczny koszt usługi dopisanej do rachunku wynosi 15,99 zł brutto. Według informacji podawanych w komunikacie spółki, dla porównania pojedyncza wizyta telemedyczna kosztuje średnio 49 zł brutto. Ponadto, operator umożliwił rezygnacje z usługi konsultacji telemedycznych w każdym momencie. Jednakże, w przypadku rezygnacji przed upływem 12 miesięcy, klienci tracą dostęp do usługi przez kolejny rok.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *