Test na COVID-19 do wykonania w domu

lucira test opakowanie

Ten post dostępny jest także w języku: English

Kalifornijska firma Lucira Health otrzymała pierwsze zezwolenie FDA na wprowadzenie do obrotu testu na COVID-19 do samodzielnego wykonania przez pacjenta w domu. Wynik ma być znany już po 30 minutach. Ma to znacznie przyśpieszyć diagnozowanie pacjentów z COVID-19.

Dopuszczenie Lucira COVID-19 All-In-One Test Kit przez FDA

Lucira Health opracowała zestaw testowy przeznaczony do wykrywania koronawirusa SARS-CoV-2 w warunkach domowych. Pacjent po pobraniu wymazu z nosa musi umieścić go w fiolce z odczynnikami. Następnie tak przygotowany materiał umieszczany jest w dołączonym, przenośnym urządzeniu, a informacja czy pacjent jest zarażony COVID-19 znana jest już po 30 minutach. Firma podkreśla, że opracowany zestaw testowy na COVID-19 to molekularny test diagnostyczny in vitro, który ma czułość analityczną lub zdolność wykrywania wirusa SARS-CoV-2, porównywalną z niektórymi testami molekularnymi, które wykorzystywane są przez laboratoria.

Zestaw testowy Lucira COVID-19 All-In-One jest pierwszym testem na receptę zatwierdzonym przez FDA w procedurze awaryjnej (EUA) do wykonania w domu dla osób w wieku 14 lat i starszych. Firma przeprowadziła latem 2020 r. badanie na próbie 352 osób, które wykazało, że 100% użytkowników testu w wieku 14 lat i starszych było w stanie poprawnie wykonać test w warunkach domowych.

Zdjęcie: www.lucirahealth.com

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *