Testy na koronawirusa dostarczy… taksówka

Ten post dostępny jest także w języku: English

iTaxi we współpracy z Warsaw Genomics rozpoczęła dystrybucję testów na koronawirusa pacjentom indywidualnym. Akcja ma przyśpieszyć proces diagnozowania koronawirusa. Testy mają być docelowo dostępne w całej Polsce.

Testy na koronawirusa w taksówce

iTaxi, już w marcu, w swoich flotowych autach zainstalowało przesłony oddzielające pasażera od kierowcy w celu ochrony przed ewentualnym rozprzestrzenianiem się koronawirusa w trakcie podróży. Niedawno firma nawiązała współpracę z Warsaw Genomics i od 18 maja udostępnia taksówki, które dostarczają testy na koronawirusa pacjentom indywidualnym. Testy są transportowane przez odpowiednio przeszkolonych kierowców, którzy zostali wyposażeni w dodatkowe środki ochrony osobistej. Co ważne, transport próbek odbywa się bezkontaktowo. Oznacza to, że kierowcy nie mają  bezpośredniego kontaktu z osobami, które są testowane. Próbki na czas transportu przechowywane są w przestrzeni bagażowej, w dezynfekowanych i zamkniętych pojemnikach, a wszystkie auta po transporcie testów na koronawirusa są ozonowane.

Jak wynika z komunikatu firmy, ustalona procedura transportu jest zgodna z wymogami prawnymi: ustawą z dnia 19 sierpnia 2011 r. o przewozie towarów niebezpiecznych (Dz.U.2020.154), umową europejską dotyczącą międzynarodowego przewozu drogowego towarów niebezpiecznych (ADR), sporządzoną w Genewie dnia 30 września 1957 r. (Dz.U.2017.1119) oraz wytycznymi WHO dotyczącymi przepisów transportu substancji zakaźnych 2019–2020.

Co więcej, wymazy pakowane są zgodne z instrukcją P650 i znajdują się w opakowaniu składającym się z czterech warstw ochronnych, tj. probówki z wymazem, szczelnie zamkniętej torebki plastikowej, koperty oraz opakowania zewnętrznego w postaci zamykanego, oznakowanego plastikowego pudełka, do którego osoba badana wrzuca pobrany materiał.

Warsaw Genomics umożliwia zakup testów na koronawirusa przez osoby indywidualne

Wszystkie testy przeprowadzane są przez Warsaw Genomics metodą RT-PCR w czasie rzeczywistym. Firma specjalizuje się w diagnostyce molekularnej i przeprowadziła dotychczas ponad 100 tys. testów w kierunku koronawirusa w Polsce. Obecnie potencjał laboratorium przewyższa potrzeby systemu ochrony zdrowia, dlatego firma chce wykorzystać maksymalne moce przerobowe i umożliwiła zakup testów na koronawirusa przez osoby indywidualne.

Wcześniej firma uruchomiła e-poradnie, w ramach której udzielane są porady w formie wideokonsultacji. Pacjenci mogą skorzystać z porad z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej, w tym m.in. związanych z zakażeniem koronawirusem, a  także konsultacji specjalistycznych, w tym: porady genetyczne, endokrynologiczne, onkologiczne (terapie celowane), pediatryczne czy laktacyjne, skierowane do kobiet karmiących piersią.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *