THC współpracuje z centrum stomatologicznym Twój Uśmiech

THC

Ten post dostępny jest także w języku: English

Do grupy THC dołączył kolejny podmiot specjalizujący się w dziedzinie stomatologii i jest nim placówka Twój Uśmiech działająca w Dzierżoniowie. Dzięki nowej współpracy z rodzinnym centrum stomatologicznym, do 2021 r. THC będzie liczyć około 50 gabinetów i generować ponad 50 mln zł przychodów.

Centrum Stomatologiczne Twój Uśmiech jest nowoczesną placówką, która złożona jest z pięciu gabinetów prowadzonych przez rodzinną firmę Skrzyszewskich. Chociaż pierwszy gabinet powstał pod koniec lat 50. XX w., firma Twój Uśmiech rozpoczęła działalność w 1990 r. Jej współwłaścicielem jest lek. dent. Piotr Skrzyszewski, który jest endodontą specjalizującym się w okluzji oraz w ergonomii pracy gabinetów stomatologicznych, fotografii stomatologicznej i stomatologii cyfrowej. Prowadzi on szkolenia przeznaczone dla stomatologów w całej Polsce.

Twój Uśmiech jest pionierem w diagnostyce okluzyjnej na Dolnym Śląsku, a także oferuje szeroki zakres usług stomatologicznych. Zatrudnieni lekarze stomatolodzy specjalizują się w dziedzinach takich jak periodontologia, chirurgia, protetyka czy ortodoncja oraz ortotropia. Dzięki tak wielu specjalistom z różnych dziedzin pacjenci mogą otrzymywać kompleksowe i zaawansowane leczenie. Centrum Twój Uśmiech stawia również na wysokiej klasy sprzęt medyczny, a gabinety wyposażone są w skanery najnowszej generacji i mikroskopy. Firma ma także własne studio fotograficzne oraz pracownię rentgenowską.

Twój Uśmiech ze wsparciem THC

Jak tłumaczy lek. dent. Piotr Skrzyszewski, prezes Centrum Stomatologicznego Twój Uśmiech, współpraca z THC pomoże firmie kontynuować proces rozwoju. Aby móc oferować usługi na najwyższym światowym poziomie, firma musi nieustannie szkolić swoich lekarzy oraz inwestować w zaawansowane technologie cyfrowe. Dołączenie do grupy THC wesprze więc Twój Uśmiech nie tylko pod kątem finansowym, ale również merytorycznym, zapewniając wymianę doświadczeń wewnątrz grupy, zasoby marketingowe, HR-owe lub prawne.

Dzięki nowatorskiemu modelowi oferowanemu przez fundusz Tar Heel Capital, Twój Uśmiech wciąż będzie mógł decydować o sprawach medycznych, będąc jednocześnie członkiem grupy zrzeszającej lekarzy, którzy reprezentują wysoki poziom stomatologii. Jak dodaje Piotr Skrzyszewski współpraca z THC nie tylko pozwoli na wejście do nowej sieci stomatologicznej, ale także umożliwi powstanie innowacyjnego projektu.

Z kolei jak wyjaśnia Jacek Przybył, principal Tar Heel Capital, fundusz zainteresował się centrum Twój Uśmiech ze względu na wysoki poziom oferowanych usług, które realizowane są w niewielkim mieście pod Wrocławiem oraz prowadzonych szkoleń dla osób z branży stomatologicznej. Ponadto firma z Dzierżoniowa rozwija się w specjalizacjach, które również są przedmiotem zainteresowania THC.

THC szuka kolejnych centrów stomatologicznych

THC wciąż zaprasza do współpracy kolejne centra stomatologiczne, a szczególnie takie, które chciałyby nawiązać partnerstwo na okres 5-7 lat. Taki czas pozwala na znaczący rozwój placówek w zakresie oferowanych usług oraz generowanych przychodów. THC przypomina, że konsolidacja rynku rozpoczęła się w lipcu 2020 r. od zakupu Centrum Estetique z Polanicy. Kolejnymi inwestycjami było centrum Tulident we Wrocławiu oraz lokalna sieć DenticaCenter ze Śląska. W 2020 r. do THC dołączyła także Galeria Uśmiechu z Krakowa, która dzięki akwizycji ma teraz 10 gabinetów stomatologicznych.

W 2021 r. THC zakupił Stomatologię Bez Bólu z Jeleniej Góry, a obecnie rozpoczął współpracę z centrum stomatologicznym Twój Uśmiech. Przy transakcji akwizycji firmy z Dzierżoniowa doradzał CET, wyłączny partner Clairfield International w Polsce, a także Kancelaria Ostrowski i Wspólnicy oraz Kancelaria KM Partners.

THC zakłada, że do 2021 r. będzie liczyć około 50 gabinetów, a generowane przychody wyniosą 50 mln zł. W planach grupy jest zamykanie kolejnych transakcji oraz otwieranie kolejnych placówek razem ze współpracownikami THC.

Więcej informacji na temat najnowszych trendów na rynku usług stomatologicznych, w raporcie PMR: Rynek usług stomatologicznych w Polsce 2021. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2021-2026”.

Podobne wpisy