uPacjenta.pl uruchamia badania na koronawirusa

koronawirus-patogen

Ten post dostępny jest także w języku: English

Należący do Grupy Diagnostyka start-up uPacjenta.pl rozpoczął pobieranie materiału do diagnostyki zakażenia koronawirusem w domach pacjentów i w zakładach pracy.

Usługa pobrania materiału (krew oraz wymazy) w takim wskazaniu świadczona jest obecnie w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i Trójmieście. Ma być rozszerzana na inne miasta. Spółka oferuje trzy typy badań diagnostycznych. Dwa z nich to testy serologiczne polegające na wykryciu obecności przeciwciał. Trzecim badaniem jest test genetyczny z wymazu. To badanie molekularne jest standardem w diagnostyce COVID-19.

Do pobierania materiału powołane są dedykowane zespoły, wyposażone w sprzęt ochronny i środki do dezynfekcji. Zespoły takie nie mają kontaktu z osobami pobierającymi krew do innych badań. Wszystkie badania realizowane są w laboratoriach spółki Diagnostyka, walidowanych przez Ministerstwo Zdrowia. Oprócz takich laboratoriów, Diagnostyka prowadzi również sieć punktów pobrań typu drive-thru.

uPacjenta.pl to start-up, który świadczy domowe badania krwi w około 20 miastach. Oprócz tego, oferuje również domowe wizyty rehabilitacyjne, lekarskie i pielęgniarsko-położnicze i domowe KTG.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *