Voxel przejmie kolejnego dłużnika

voxel

Ten post dostępny jest także w języku: English

Grupa Voxel, sieć specjalizująca się w badaniach diagnostyki obrazowej, przejmie kolejnego dłużnika. 7 listopada uprawomocniło się bowiem postanowienie sądowe dotyczące nabycia Scanix, spółki działającej w tym samym segmencie.

11 pracowni Scanix dołączy do Voxel

Postępowanie sądowe dotyczyło zatwierdzenia układu w postępowaniu sanacyjnym. Wynikało ono z zadłużenia Scanix względem Voxel na łączną kwotę ponad 31 mln zł. Jak wynika z ustaleń, kwota ta została skonwertowana na kapitał zakładowy Scanix, a Voxel objął w nim 81,7% udziałów. Voxel planuje zwiększenie udziału w spółce poprzez odkupienie udziałów od pozostałych wspólników.

Scanix, podobnie jak Voxel, prowadzi sieć pracowni diagnostyki obrazowej. Spółka posiada 11 pracowni w pięciu lokalizacjach na terenie województwa Śląskiego. Posiada również kontrakty z NFZ na badania tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego. W ciągu trzech pierwszych kwartałów 2019 r. przychody Scanix wyniosły około 13 mln zł.

Jak informowaliśmy wcześniej, na początku 2019 r. Voxel przejął Vito-Med, operatora szpitala w Gliwicach (specjalizuje się w leczeniu udarów). Tamta transakcja również była efektem postępowania układowego dotyczącego dłużnika.

Voxel wykonał ponad 200 tys. badań

W ciągu trzech pierwszych kwartałów 2019 r. Voxel wykonał 202 tys. badań diagnostyki obrazowej, w porównaniu do 177 tys. w analogicznym okresie 2018 r. Spółka specjalizuje się w badaniach tomografii komputerowej (TK), rezonansu magnetycznego (RM) i PET, których w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2019 r. wykonała blisko 170 tys.

Na koniec września, Voxel posiadał 14 pracowni TK, 18 pracowni RM, 7 pracowni PET (z których działalność prowadzi 5) oraz 4 pracownie SPECT (działalność prowadzą 3).

W skład Grupy Voxel, oprócz wspomnianego wyżej Vito-Med, wchodzą również Voxel Inwestycje (dawniej CDO Jelenia Góra, usługi najmu na rzecz Voxel), Aleris (spółka informatyczno-inżynieryjna), Exira Gamma Knife (neuroradiochirurgia) oraz Hannah (badania diagnostyki obrazowej).

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *