Więcej zdrowia na platformach zakupowych

smartfon kawa ozdoby swieta

Ten post dostępny jest także w języku: English

Prezent na Mikołajki? Allegro 4 grudnia uruchamia nową kategorię. Będzie to Telemedycyna. Wśród licznych ofert przedmiotów codziennego użytku na platformie Allegro użytkownicy będą mogli znaleźć vouchery na usługi medyczne realizowane zdalnie. A to nie jedyna nowość na platformach zakupowych w zakresie zdrowia.

Vouchery na usługi medyczne

W nowej kategorii kupujący znajdą vouchery na usługi medyczne świadczone zdalnie, przy użyciu chatu lub telekonsultacji. Będzie to duży wybór konsultacji z lekarzami wielu specjalizacji, świadczonych przez różnych renomowanych dostawców. Będą to firmy współpracujące z Allegro.pl na podstawie odrębnie zawartych umów – poinformowało na swojej stronie Allegro.

Voucher będzie można kupić na tej samej zasadzie co każdy inny przedmiot na Allegro. Kupujący w ramach zakupu otrzyma od sprzedającego kod. Następnie na stronie dostawcy usług medycznych będzie można go wykorzystać, zamawiając wybraną teleporadę.

Zdrowie nie tylko na Allegro

Platforma zakupowa Allegro zaliczana jest do najpopularniejszego miejsca do realizacji zakupów online. Dotychczas oferta serwisu dotycząca zdrowia obejmowała przede wszystkim leki bez recepty, suplementy diety, odżywki dla sportowców, dermokosmetyki jak również sprzęt medyczny. Vouchery do tej pory były dostępne w kategorii Kultura i rozrywka. Teraz platforma uruchamia nową katgorię – Telemedycyna.

To nie jedyna zmiana na platformach zakupowych w ostatnim czasie w zakresie zdrowia. Bowiem Amazon we wtorek zaprezentował swoją e-aptekę w USA. Platforma rozpoczęła tam sprzedaż leków na receptę! Na razie koncept wystartował w USA i Indiach, ale należy się spodziewać, że zostanie rozszerzony na kolejne regiony, tam gdzie dopuszczają to przepisy. Warto zaznaczyć, że apteka internetowa Amazon w Indiach została uruchomiona na początku sierpnia 2020 r.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *