Wielkie plany Invention Med

invention med logo

Ten post dostępny jest także w języku: English

Invention Med, polska spółka technologiczna specjalizująca się w rozwiązaniach wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, ma ambitne plany rozwojowe na najbliższe lata. Firma planuje m.in. budowę Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych w Bydgoszczy. Chce również opracować wirtualną strzykawkę. Dodatkowo, Invention Med liczy na przejście na GPW w najbliższych miesiącach.

Pierwsze w Europie Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych

Głównym celem inwestycyjnym Invention Med jest Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych dla wirtualnej (VR) i rozszerzonej (AR) rzeczywistości. Placówka powstanie w Bydgoszczy i umożliwi przeprowadzanie symulacji zabiegów z wielu specjalizacji. W pierwszej kolejności, symulacje będą możliwe dla kardiologii i kardiochirurgii. Firma liczy jednak na rozwój w takich dziedzinach jak neurologia, geriatria czy chirurgia. Docelowo, może powstać cały wirtualny szpital.

Koszt inwestycji to 30 mln zł. Invention Med liczy na 16 mln zł dofinansowania na ten cel z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju zwłaszcza że, jak podkreśla spółka, będzie to pierwsze takie centrum nie tylko w Polsce, ale również w Europie.

Wirtualna strzykawka dla dermatolgii

W najbliższym czasie, Invention Med będzie również rozwijał projekt wirtualnej strzykawki. Będzie to symulator medyczny spółki w wirtualnej rzeczywistości, który będzie służył do edukacji specjalistów z zakresu dermatologii klinicznej i estetycznej. To drugi projekt spółki w takim zakresie. Pierwszym jest TutorDerm – symulator zabiegów dermatologicznych, który został już wprowadzony na rynek. Za jego pomocą można m.in. wykonywać symulacje laserowej terapii naczyniaka.

Wirtualna strzykawka z kolei, ma umożliwiać ćwiczenia zastrzyków podskórnych. Oba narzędzia będą ze sobą kompatybilne i stworzą integralny system.

Finansowanie z GPW i z Chin

W ciągu najbliższych kilku miesięcy Invention Med liczy na przejście z NewConnect na GPW. Spółka prowadzi również zaawansowane rozmowy z Hong Kong Kam Fung Group w zakresie współpracy. Kraje Azji i Pacyfiku to bowiem region, gdzie wykonuje się najwięcej zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej na świecie. Spółka przygotowuje się również do zawarcia umowy z wiodącym międzynarodowym koncernem w branży dermatologii. Dotyczyć ona będzie produkcji i komercjalizacji wirtualnej strzykawki.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *