Zarys: Największa dostawa sprzętu do Polski

Ten post dostępny jest także w języku: English

We wtorek 7 kwietnia wylądował w Polsce samolot Ruslan An-124 wypełniony sprzętem medycznym dla Agencji Rezerw Materiałowych. Cały ładunek w samolocie to produkty sygnowane marką Zarys International Group.

To już kolejna dostawa Zarys we współpracy z Agencją Rezerw Materiałowych. Był to jednak jednocześnie największy jednorazowy transport sprzętu medycznego do Polski w trakcie pandemii koronawirusa. Produkty pochodzą z fabryk z Dalekiego Wschodu.

Do Polski przyleciało kilka milionów sztuk jednorazowych maseczek medycznych i kilkadziesiąt tysięcy kombinezonów ochronnych. Zarys uruchomił wszystkie możliwe zasoby, tak żeby ściągnąć i dostarczyć do polskich szpitali i placówek medycznych potrzebny do walki z koronawirusem jednorazowy sprzęt medyczny – powiedział PMR Paweł Ossowski, wiceprezes zarządu i dyrektor zarządzający spółki.

Agencja Rezerw Materiałowych to rządowa jednostka, której głównym zadaniem jest utrzymywanie rezerw strategicznych. Obecnie odpowiada m.in. za dostawy kombinezonów i masek ochronnych dla szpitali.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *