Amgen w Polsce z nowym dyrektorem generalnym

Gianfranco Biliotti dyrektor generalny Amgen

Ten post dostępny jest także w języku: English

Doszło do ważnej zmiany kadrowej w polskim oddziale Amgen. Człowiek o międzynarodowym doświadczeniu w pracy w branży farmaceutycznej został mianowany na nowego dyrektora generalnego firmy. Został nim Gianfranco Biliotti.

Pierwsza praca w Polsce Gianfranco Biliotti?

Gianfranco Biliotti z wykształcenia jest inżynierem, uzyskał również tytuł MBA w szkole biznesu HEC w Paryżu. Ponadto, posiada on 15 letnie doświadczenie w pracy w branży farmaceutycznej.

Przykładowo przez ponad 12 lat pracował w firmie Janssen – z czego część tego okresu spędził we Włoszech, część w Rosji, a część w Meksyku. Posiada doświadczenie na stanowisku dyrektora generalnego. Mianowicie przez ponad rok sprawował tą funkcję w firmie Alexion w Kolumbii, jak również od kwietnia 2018 r. również w kolumbijskim oddziale Amgen.

Misja w firmie Amgen

Jego misją jest budowa solidnej organizacji odzwierciedlającej wartości Amgen, zapewniającej wyniki biznesowe poprzez współpracę i skupienie na innowacjach, podano w komunikacie Amgen.

Współpracując z wysoko wykwalifikowanym polskim zespołem będę kontynuować misję szeroko pojętej służby pacjentom. Wierzę, że poprzez prowadzenie otwartego dialogu z liderami systemu ochrony zdrowia i aktywne uczestnictwo Amgen w kształtowaniu środowiska zewnętrznego, będziemy wspólnie wprowadzać innowacyjne rozwiązania – mówi Gianfranco Biliotti, cytowany w komunikacie, dyrektor generalny Amgen w Polsce.

Zdjęcie: cowzdrowiu.pl

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *