Bioton: Jeremy Launders prezesem zarządu

time for a change scrable

Ten post dostępny jest także w języku: English

Robert Neymann zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa zarządu w firmie Bioton. Jego kadencja co prawda trwała do maja 2023 r., jednak firma poinformowała o jego rezygnacji z końcem października 2020 r. Na stanowisku prezesa zarządu zastąpił go Jeremy Launders.

Zmiany rodzą zmiany

Robert Neymann zrezygnował 30 października z przyczyn osobistych z pełnienia funkcji prezesa zarządu w Bioton ze skutkiem natychmiastowym, poinformowano w raporcie bieżącym spółki. O jego kadencji i doświadczeniu więcej pisaliśmy tutaj.

Spółka tego samego dnia w kolejnym raporcie bieżącym poinformowała o powołaniu na to stanowisko nowej osoby. Prezesem zarządu Bioton SA został bowiem Jeremy Launders.

Jeremy Launders z bogatym doświadczeniem na rynkach zagranicznych

Jeremy Launders jest absolwentem Dublińskiego Uniwersytetu Technologicznego w Irlandii w zakresie nauk biologicznych stosowanych. Nowo powołany prezes zarządu Bioton zdobywał doświadczenie w takich firmach biotechnologicznych, farmaceutycznych i wyrobów medycznych jak m.in. Baxter, Pfizer, Diasorin czy Bimeda.

Bioton SA poinformował w swoim raporcie bieżącym, że Jeremy Launders „w swojej karierze kierował wieloma przejęciami i związanymi z nimi transferami technologii w Stanach Zjednoczonych i Europie. Kierował również operacyjnymi aspektami sprzedaży głównych obiektów i produktów w środowisku międzynarodowym”.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *