Była prezes PZU Zdrowie na pokładzie Generali Polska

julita czyzewska generali

Ten post dostępny jest także w języku: English

Generali Polska wczoraj poinformowała, że do zespołu firmy dołączy Julita Czyżewska. Była prezes PZU Zdrowie na nowym stanowisku będzie odpowiedzialna za rozwój obszaru Zdrowie. Czy rośnie konkurencja na rynku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych?

Cenne doświadczenie dla Generali

Czyżewska z wykształcenia jest ekonomistką. Dyplom zdobyła na Wyższej Szkole Ekonomicznej w Warszawie. W Polsce ukończyła też studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w zakresie zarządzania projektami oraz zarządzania systemem informatycznym. Doświadczenie w zakresie produktów zdrowotnych zdobyła pracując w Grupie PZU, z którą związana była od 2000 r. Pełniła tam rolę dyrektora projektów strategicznych, dyrektora ds. likwidacji szkód osobowych i świadczeń oraz dyrektora biura produktów zdrowotnych. Prezesem PZU Zdrowie była do wiosny 2020 r., o czym pisaliśmy szerzej tutaj.

W Generali, Julita Czyżewska zajęła stanowisko Head of Health, gdzie zajmie się rozwojem produktów zdrowotnych firmy. Przypomnijmy, że Generali Polska już w kwietniu wprowadziło dedykowane ubezpieczenia na wypadek zarażenia koronawirusem COVID-19.

Inwestycje w zdrowie szansą na rozwój?

Na początku pandemii koronawirusa działania sprzedażowe firm ubezpieczeniowych ucierpiały, co jest zrozumiałe biorąc pod uwagę wprowadzenie ogólnokrajowego lockdownu. Ubezpieczyciele nie zaobserwowali jednak większej liczby rezygnacji z posiadanych polis zdrowotnych. Należy się zatem spodziewać, że w dłuższej perspektywie obszar ten zyska na znaczeniu. Zwłaszcza w dobie rosnącej świadomości zdrowotnej społeczeństwa.

Warto podkreślić, że ubezpieczyciele obserwują również wzrost zainteresowania poradami psychologicznymi i psychiatrycznymi. Według informacji Saltus Ubezpieczenia z maja 2020 r., od połowy marca liczba zamawianych porad w ramach tych specjalizacji wzrosła 2,5-krotnie.

Więcej o perspektywach rynku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych przeczytacie Państwo w najnowszym raporcie PMR: „Rynek prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce 2020. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2020-2025.”.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *