Były prezes AstraZeneca w zarządzie Genomtec

jarek oleszczuk

Ten post dostępny jest także w języku: English

Jarek Oleszczuk został powołany do zarządu polskiego start-up’u Genomtec. Na stanowisku Chief Business Officer (CBO) będzie odpowiedzialny za dalszy rozwój i wdrożenie strategii biznesowej. Czy doświadczenie Oleszczuka zdobyte w zarządzaniu w dużych korporacjach farmaceutycznych pomoże Genomtec w szybszym rozwoju?

AstraZeneca, AbbVie, Abbott, Novartis…

Jarek Oleszczuk ma wieloletnie doświadczenie w pracy w firmach farmaceutycznych. Do końca marca 2020 r. Oleszczuk pełnił funkcję prezesa zarządu w firmie farmaceutycznej AstraZeneca Pharma Poland. O podjętych tam działaniach przez blisko cztery lata kariery szerzej pisaliśmy tutaj. Wcześniej Oleszczuk związany był między innymi z Novartis, gdzie pełnił funkcje szefa operacji komercyjnych i dyrektora działu leków innowacyjnych w Polsce, a także kierował oddziałem spółki w krajach bałtyckich. Był również dyrektorem generalnym Abbott Polska oraz dyrektorem generalnym AbbVie najpierw w Polsce, a później w Belgii i Luksemburgu.

Jarek Oleszczuk nie jest jedyną osobą, która w ostatnim czasie dołączyła do Genomtec. Wcześniej spółka informowała o powołaniu do rady nadzorczej Marty Gajęckiej oraz Jakuba Swadźba.

Genomtec zadebiutuje na NewConnect

Genomtec zasłynął w tym roku z szybkiego testu na koronawirusa COVID-19, który pozwala wykryć obecność patogenu w zaledwie kilka minut. Firma stale inwestuje w rozwój tego rozwiązania i planuje komercjalizację mobilnego analizatora molekularnego w pierwszej połowie 2022 r. W latach 2020-2022 będzie realizować projekt pn. „Opracowanie mobilnej aparatury diagnostycznej do wykrywania COVID-19”, na który pozyskał dofinansowanie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) w wysokości 7 mln zł. Całkowity koszt projektu oszacowano na blisko 11 mln zł.

Genomtec poinformował też na początku września, że do końca roku zamierza zadebiutować na NewConnect. Docelowo spółka chciałaby być notowana na rynku głównym GPW.

Zdjęcie: Jarek Oleszczuk Twitter.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *