Ioana Parsons zastąpi Guillaume Delmotte w Ipsen Polska

dyrektor generalny ipsen

Ten post dostępny jest także w języku: English

Ioana Parsons została mianowana na Dyrektor Generalną Ipsen Polska. Tym samym z włoskiego oddziału Amgen przeniosła się do Warszawy. Nowa Dyrektor Generalna wykorzysta wcześniej zdobyte doświadczenie i zajmie się kierowaniem Dywizją Opieki Specjalistycznej w Ipsen Polska.

Parsons z Włoch do Polski – czy to będzie udany transfer?

21 czerwca 2021 r. Ioana Parsons została powołana na Dyrektora Generalnego Ipsen Polska. Parsons skończyła studia z ekonomii i biznesu międzynarodowego na ASE University of Economics w Bukareszcie oraz MBA z London Business School. Z branżą farmaceutyczną związana jest już jednak od 15 lat. W nowej roli, Ioana Parsons pokieruje Dywizją Opieki Specjalistycznej. Zajmie się wyznaczaniem strategicznych kierunków rozwoju firmy w Polsce, budową silnego portfolio i promocją innowacyjnych rozwiązań w zakresie opieki zdrowotnej.

Przed przejściem do Ipsen Polska, Ioana Parsons pracowała w firmie Amgen, gdzie spędziła ostatnie 5 lat na stanowiskach lokalnych, regionalnych i globalnych – ostatnio jako Dyrektor Business Unit Oncology we Włoszech, jednocześnie pełniąc rolę Global Commercial Capabilities Director. Wcześniej, ponad dziewięć lat pracowała w firmie McKinsey w Londynie, gdzie kierowała projektami strategii i transformacji handlowej na dużą skalę dla szeregu globalnych klientów farmaceutycznych – przed objęciem stanowiska kierownika liniowego.

To nie jedyna zmiana w Ipsen

Ipsen jest globalną firmą biofarmaceutyczną średniej wielkości, skupiająca się na lekach innowacyjnych w onkologii, chorobach rzadkich i neurologii. Warto wspomnieć, że Parsons zastąpiła w Polsce Guillaume Delmotte, przed którym Ipsen postawił wyzwanie objęcia stanowiska dyrektora generalnego w Chinach.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *