MSD: Dimitri Gitas z Grecji do Polski

D_Gitas MSD Merck

Ten post dostępny jest także w języku: English

Od 1 lutego 2021 r. funkcję Dyrektora Zarządzającego polskiego oddziału firmy biofarmaceutycznej MSD Polska objął Dimitri Gitas. Firma MSD w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie znana jest jako Merck.

Dimitri Gitas jest absolwentem biochemii na Uniwersytecie w Ottawie i od lat związany jest z branżą farmaceutyczną. W strukturach Merck pracuje od blisko 17 lat, na różnych stanowiskach operacyjnych. Poinformowano, że Dimitri Gitas stanie na czele zarządu MSD Polska Sp. z o.o., obejmującej obszary Human Health, badań klinicznych oraz Data Management Center. Bezpośrednio przed dołączeniem do polskiego oddziału MSD, przez 2,5 roku Gitas pełnił funkcję Business Unit Director w MSD w Grecji.

Jego obecność w Polsce ma napędzać działania na polskim rynku, skupiając przy tym uwagę na nowych, perspektywicznych kierunkach rozwoju. Spółka chce wzmocnić swoją pozycję w naszym kraju poprzez zapewnienie dostępu pacjentów do nowoczesnych terapii, rozwój innowacyjnych projektów badawczych oraz digitalizację.

MSD w Polsce od 30 lat

Dimitri Gitas przechodzi do Polski w trudnym okresie radzenia sobie ze skutkami pandemii koronawirusa. Choć niewątpliwie czeka go dużo wyzwań. Branża badań klinicznych przeżywa bowiem prawdziwe zatrzęsienie. Podczas, gdy świat walczy ze skutkami gospodarczymi pandemii, badania kliniczne prowadzone nad szczepionkami i lekami na COVID-19 prowadzone są na całym świecie.

W Polsce MSD działa od 1991 r. Spółka podała, że Centrum Zarządzania Danymi, działające od 10 lat w Warszawie, jest jednym z sześciu tego typu ośrodków na świecie, zarządzających danymi z badań klinicznych prowadzonych na całym świecie przez MSD i danymi z nadzoru nad bezpieczeństwem farmakoterapii.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *